600.000 Dolar Ödüllü PUBG Mobile Dünya Şampiyonası Başlıyor

Battle royal türü ile online oyun sektörüne yön veren ve büyük bir kitleyi peşinden sürükleyen PUBG oyunu muhteşem bir duyuru ile oyuncuları heyecanlandırdı. PUBG Mobile oyununun büyük bir turnuvaya imza atacağı iddia edildi. Turnuvanın ödülü ise toplamda 600.000 dolar şeklinde belirlendi. Özellikle Türk oyuncular için bu rakam birçok şey ifade ediyor. Küresel çapta düzenlenecek turnuva için her bir ülke kendi kıtasını temsil edebilecek. Türkiye ise Avrupa kategorisinde değerlendirilecek. Avrupa kategorisinin haricinde birçok kıtadan katılım olabilecek. Finalde ise 13 takım yarışacak ve büyük ödül için kıyasıya rekabet verecek. Turnuva hakkında birçok ayrıntı resmi olarak paylaşılan video tanıtımı ile ortaya çıktı. Turnuvanın finalinin Dubai’de olacağı ise gelen diğer bilgiler arasında yer alıyor.

BÜYÜK ÖDÜL İÇİN ADRENALİN DOLU MAÇLAR

Devasa turnuvanın büyük ödülü birçok takımın heyecanını arttıracak düzeyde. Turnuvaya katılmak isteyen takımların bu konuda heyecanlı olduğunu söylemek doğru olacaktır. Turnua ile ilgili olarak gelen bilgiler şu şekildedir; Türkiye, turnuvanın Avrupa bölgesinde yer alacak. Avrupa haricinde diğer bölgeler ise Kuzey Amerika, Güney Amerika, Japonya/Kore, Asya ve Çin şeklinde olacak. Bölgesel turnuvalar sonucunda Çin’den 16 takım ve diğer bölgelerden 20’şer takım kendi bölgelerinde şampiyonluk için kıyasıya rekabet içerisine girecekler. Bölgesel şampiyonalar sonucunda Kuzey Amerika ve Asya’dan 3’er, Çin, Japonya/Kore ve Avrupa’dan 2’şer, Güney Amerika’dan ise 1 takım, küresel finale katılım hakkını elinde bulunduracak. 13 takımın katılacağı finaller haricinde, bölgesinde dereceye giren diğer takımlar için 4 ve 3 takımlık özel yan turnuvalar düzenlenecek. Toplamda 20 takım, Dubai’de düzenlenecek şampiyonanın final biletini alacak.

PUBG Mobile Star Challenge Championship 2019 ödüllerinin dağıtım şekli:

  • Dünya birincisi olan takım: 200.000 dolar
  • Dünya ikincisi olan takım: 100.000 dolar
  • Dünya üçüncüsü olan takım: 50.000 dolar
  • Bölge birincisi olan takımlar: 20.000’er dolar
  • Bölge ikincisi olan takımlar: 15.000’er dolar
  • Bölge üçüncüsü olan takımlar: 10.000’er dolar

Yukarıdaki tablo ve anlatımlardan anladığınız üzere turnuva büyük bir heyecan yaratacak. Siz de turnuva hakkında daha fazla bilgi arıyorsanız aşağıdaki resmi tanıtım videosunu izleyebilirsiniz.

PUBG Mobile Star Challenge Championship 2019 tanıtım videosu: