Anthem’in Hikaye DLC’si Herkes İçin Ücretsiz Olacak

Merakla beklenen Anthem isimli oyunla ilgili yeni ayrıntılar belli oluyor. Anthem oyununun hikaye DLC’sinin tamamen ücretsiz olacağı kesinleşti. Konu hakkında firmadan net bir açıklama geldi ve DLC’nin tüm oyunculara ücretsiz olacağı ifade edildi. Bu açıklamayla birlikte ortaya atılan bir diğer iddia ise paralı DLC’lerin de olacağı yönündeydi. Hikaye DLC’lerinin kaç adet olacağı, ne kadar fiyatla satılacağı ve ne zaman yayınlanacağı henüz kesin değil. Ancak DLC’lerin bir tanesinin tamamen ücretsiz olacağı şuana kadar elde edilen en net bilgi olarak ön plana çıkıyor. Firma konu ile ilgili olarak her geçen gün yeni bir açıklama yayınlıyor. Bakalım önümüzdeki günlerde firma ne gibi müjdeler verecek.

YAPIMCI FİRMADAN AÇIKLAMA GELDİ

Farklı tarzı ile dikkat çeken Anthem oyununun yapımcı ekibinde yer alan Mark Darrah, PAX West’te şunları söyledi: “Öncelikle, oyunda kesinlikle loot box bulunmayacak. Satın alabileceğiniz bazı kozmetik ürünler olacak ama bunların tümü de oyun içinde kazanılabilir olacak. Hikaye anlatımı konusunda da kitlemizi bölmek istemiyoruz, tüm oyuncuların aynı hikayeyi tecrübe edebilmelerini, kimsenin dışarıda kalmamasını istiyoruz.” Yapılan bu açıklamanın ardından oyuncularda büyük bir mutluluk yaşadı. Verilen müjdeli haberlerin ardından oyuncular gelecek olan DLC’yi de merak etmeye başladı. Oyuna dair yayınlanan tanıtım videoları bile büyük bir yankı uyandırmıştı. DLC’nin nasıl olacağı ise şimdiden merak ediliyor.

OYUN İLE İLGİLİ YENİ BİLGİLER GELDİ

Mark Darrah’ın yaptığı açıklamalar oyuncuları heyecanlandırmaya devam ediyor. Darrah daha önceki bir röportajında da Anthem’in DLC’leriyle karakter hikayelerinin geliştirilmeye devam edeceğini söylemişti. “Hikaye ve karakterlerin önemli anlarını yayınlama şeklimizi düşünürsek, karakterleri daha önce yapmadığımız şekillerde evrimleştirme imkanına sahip olacağız” diyor. Bu açıklamaların ardından oyuncular büyük bir mutluluk yaşadı. Sosyal medyada da en çok konuşulan konular arasında Anthem oyunu ve yeni DLC’si yer aldı. Hikaye DLC’sinin ne zaman çıkacağı henüz bilinmiyor. Oyun dahi çıkmamışken bu konuda bilgi almak malesef mümkün olmayacaktır. Ancak önümüzdeki günlerde resmi hesap üzerinden yeni bir açıklama yapılması bekleniyor. Siz de Anthem oyununu sabırsızlıkla bekliyorsanız bu haber sizi mutlu edecektir.