ARMA 3 TAKTİKLERİ

ARMA 3 TAKTİKLERİ
ARMA 3 TAKTİKLERİ

Bilindiği üzere Arma 3, rastgele ateş edip önünüze gelen düşmanları vurmalık bir oyun değil. Çoğu Mod’u ya da DLC’si buna imkan veriyor gibi gözükse de, tam olarak başarılı oldukları söylenemez. Peki Arma 3 içerisinde gerçekten başarılı olmak için ne yapmak lazım?  ARMA 3 TAKTİKLERİ ile başarılı olma yolları

BİRİMİZ HEPİMİZ, HEPİMİZ YİNE HEPİMİZ İÇİN!

 Oyun içerisinde her ne kadar tek bir kişiyi kontrol ediyor dahi olsanız, Arma 3 temelinde bir “tim” oyunu. Yani size yardım eden ve yanınızda olan birileri mutlaka var. Keza co-op ortamında arkadaşınız, multiplayer modunda takım arkadaşlarınız, Arma 3 modlar içerisinde ise belirli cemiyetten kesimler bulunabiliyor.

Yapacağınız ilk iş takım arkadaşınıza güvenmek!

            Oyundaki ilk kural budur. Düşmanları üzerinize çekmişseniz, gerisini timinize ya da o sırada oynadığınız arkadaşlarınıza bırakmanız lazım.Daima siz bir numara olamazsınız.

Gez Göz Arpacık!

Oyun içerisinde silahlarla nişan almak o kadar da basit bir olay değil. En kolayı olan dürbünlü tüfeklerle bile bir hedefi vurmak zulüm olabiliyor. O yüzden size ilk önce “Marksmen” DLC’sini öneriyorum. İlk önce atış yeteneklerinizi geliştirin. Sonra meydana çıkarsınız.

Gideceğim de nereye?

            Oyunun haritasının büyük olduğunu biliyorsunuz. Bu sizin için bir avantaj olduğu kadar aslında dezavantaj da. Çünkü düşmanı görmek, fark etmek çok zor. Ancak karşınızdaki kişi gerçek oyuncu ise sizinle aynı seviye içerisinde olabilir. Fakat yapay zeka ise, yerinizden kolay kolay kıpırdamayın.

Araçlarla bir tur mu atsak?

            Pek tavsiye edeceğim durum değil aslında. Bohemia Interactive’den bahsediyoruz. Ses konusuna ne kadar özenli davranan bir şirket olduğu ortada. Oyun içerisinde, özellikle çoklu oyuncu ya da modlu oyunlar içerisinde aracı alıp kullanmak, yerinizi deşifre etmeye çok uygun. Sakin sakin gidin. Yürüyerek gidin. Zor olabilir fakat gizlilik en önemli silah.

Elime gelen ilk silahla ateş edeceğim!

            Mantıksız bir hareket olur aslında. Sonuçta karşınızdaki kişi silahını geliştirmiş olabilir. Yeni bir dürbün, bomba atar, susturucu gibi özellikleri çok sık kullanın.

Tank, Helikopter, Jet! Daha bana ne gerek?

            Oyunun güzel yanlarından birisi çeşitliliği. Fakat bu araçları kullanmak bir o kadar da zor. Askeri simülasyon deniliyor bu oyuna dikkat çekerim. Gerçek bir savaş alanında, herkes araç kullanamaz sonuçta.

NE YAPMALI?

            Oyunun ilk önce ek paketlerinin hepsi ele geçirilip teker teker oynanmalı. Her bir silah, araç ve harita üzerinde zaman harcanmalı. Daha sonra kendinizi istediğiniz kulvarda gösterebilirsiniz. Sonuçta ne demişler? “Bir şeye 10.000 saat verirsen ortalamanın üzerinde olursun. 100.000 saat verirsen, en iyisi olursun.Arma 3 taktik olarak tam da böyle oynanmalı.