ARMA 3 TEKNİK ÖZELLİKLERİ

ARMA 3 VE TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Arma 3, birçok DLC’si ve Mod’u ile oyunun hem görsel özelliklerini hem de oynanış biçimlerini biraz değiştirmiş durumda. İlk çıktığı zamanlardaki etkisini halen korumasına karşın, daha güzel bir ortam yaratmak için ellerinden geleni yapmaktalar ve halen de yapmaya devam ediyorlar. Peki ARMA 3 TEKNİK ÖZELLİKLERİ  neler?

GÖRSEL ALANDA ARMA 3

            Arma 3 ilk olarak 12 Eylül 2013 Bohemia’nın kendi oyun motoru RV4 ile çıkarıldı. Oyunun son resmi yaması size Directx 12 sağlamakta. Ancak ekran kartınız buna yetmiyor ise üzülmeyin, bu yamayı uygulamanıza rağmen Directx 10 ile 11 desteği halen sürüyor.

Bunun haricinde PHYSX özelliğini de gerçekçi bir hava yaratmak için en sonuna kadar kullanıyor. Araçların hareketleri, çevresel etmenler ve karakterlerin simülasyon özellikleri gerçeğe oldukça yakın bir hava katıyor.

Animasyon alanında ise yapımcı şirket en büyük payı karakterlere yani askerlere ayırmış durumda. Her bir askerin ya da karakterin yaptığı hareketler gerçek detaylar ile harmanlanmış şekilde. Karakterinizin, saklanması, görülmesi, kaçmaya çalışması ya da savaş alanındaki hareketleri son resmi yama ile en üst düzeye çıkartılmış durumda.

Ağaçlar! Arma 3 oyun motoru olan RV 4’e ekledikleri SILVADOR adlı özellik ile Bohemia Interactive, doğa hayatına yepyeni bir görüntü katmış. Ağaçların hareketleri, süzülmeleri ve onların içerisinde yaptığınız hareketlere kadar her şeyi hem gerçekçi hale getiriyor, hem de size savaş alanında başka özellikler sunuyor.

Arma 3 içerisinde değinilmesi gereken en büyük konu, kesinlikle seslerdir. Silahların ateş etme sesleri, onlarca hatta yüzlerce kez değişebiliyor. Bir silahtan çıkan ses, çıktığı alana göre farklılıklar yaratabiliyor. Hatta kendi resmi sitelerinde bile hiçbir şekilde istisna yapmadıklarını dile getiriyorlar. Oyunun içerisinde bir düşmanı fark etmek oldukça zor olmasına rağmen, hangi silahla ateş ettiğini ya da nereden ateş ettiğini anlamak sizi oldukça zor duruma sokuyor.

 

GEREKSİNİMLER VE ÖZELLİKLER

            Arma 3 bu kadar özelliği barındırıyor ama peki bunların ışığında Arma 3 gereksinimleri nelerdir?

Minimum Gereksinimler;

CPU : Intel Dual-Core 2.4 GHz ve ya AMD Dual-Core Athlon 2.5 GHz
RAM: 4 GB
            İşletim Sistemi: Windows 7 SP1 (64bit)
Ekran Kartı : NVIDIA GeForce 9800GT (En Düşük)  – AMD Radeon HD 5670 (En Düşük) 512 MB VRAM
Boş Depolama Alanı: 30 GB

Tavsiye Edilen Gereksinimler;


CPU: Intel Core i5-4460 ve ya AMD FX 4300 (Ya da daha üst modelleri)
RAM: 6 GB
İşletim Sistemi: Windows 7 / 8 / 10 (64bit)
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 660 / AMD Radeon HD 7800 Series /  2 GB VRAM (Ya da daha üst modelleri)
Boş Depolama Alanı : 30 GB