Battlefield 5, 6 Eylül’de Açık Beta’ya Giriyor

Gamescom’da tanıtılan oyunlar arasında yer alan Battlefield 5, etkileyici tanıtım süresi ile oyuncuların dikkatini çekmişti. Yeni oyunlar arasında en çok merak edilen oyunlardan birisi olan Battlefield 5 ile ilgili olarak birçok ayrıntılı bilgi verildi. Aynı zamanda son oyundak atmosfer ve başarılı online altyapı oyunun marka değerini yükseltmişti. Var olan değerin bu oyun ile birlikte daha da yukarıya çıkarılacağı iddia ediliyor. Battlefield 5 oyununun grafiklerindeki değişim ve daha canlı grafikler ise dikkat çeken bir diğer nokta oldu. Savaş oyunlarında atmosferden çok grafik sizin için önde geliyorsa bu oyun isteklerinizi fazlasıyla karşılayacak türden. Battlefield 5 oyununun 6 Eylül tarihinde açık beta sürümünü erişim sağlanacağı ve oyuncuların test edebileceği ifade edilmiştir.

YENİ GRAFİKLER, SAVAŞ ATMOSFERİ VE DAHA FAZLASI

Yeni bir oyundan beklenti her zaman üst düzeydedir. Özellikle son dönemlerin önemli markalarının ortaya koyduğu projeler beklentileri bir öncekinden daha da yukarı çekmektedir. Grafik açısından tatminkar olan Battlefield 1 oyununun ardından oyuncular Battlefield 5 için daha farklı düşüncelere kapıldılar. Haritaların daha fazla gelişeceği, silah seçeneğinin artacağı, hikaye odaklı seçenekte etkileyici unsurların yer alacağı ve grafiğin daha fazla dikkat çekeceği yönünde iddialar ortaya atılmıştı. Tüm bu iddialar tanıtım süreci ile birlikte doğrulandı. Battlefield 5, bir önceki oyundan çok daha kuvveti bir şekilde oyuncuların önüne sunulacak. Gelecekte oyuncuların tepkisinin ne olacağını hep birlikte göreceğiz.

BATTLEFİELD 5 İLE İLGİLİ NVİDİA’DAN AÇIKLAMA

Nvidia resmi sosyal medya hesabı üzerinden bir açıklama yayınladı. Nvidia, Twitter üzerinden paylaştığı videoda Turing mimarili RTX 2000 serisi ekran kartlarında yer alan ışın izleme teknolojisinin Battlefield 5 ile uyumlu olduğunu ortaya koydu. Böylece grafik anlamında nasıl bir boyuta ulaşıldığı net olarak ortaya çıktı. İlgili açıklamada yer alan videoda Battlefield 5 isimli oyunun ultra grafiklerde muhteşem bir performans sergilediği gözlemleniyor. Nvidia’nın paylaşımı ile birlikte bu konuda aydınlığa kavuşmuş oldu. 6 Eylül tarihinde oyuncular açık beta erişimine sahip olabilir ve oyunu test edebilir. Böylece oyunun açık beta versiyonunda yer alan kısıtlı içerikleri sayesinde ne kadar gelişim gösterdiğini az çok görmeniz mümkün olacak.