Call of Duty: Black Ops 4 Battle Royal Haritası Açıklandı

Yıllardır COD serisi birçok oyuncuyu peşinden sürüklemiştir. Var olan hızlı gelişimi ilk oyundan günümüze net bir şekilde kendisini belli etmektedir. Zaman içerisinde online tabanlı bir yapıya kavuşan COD serisi bu yapısı ile oyuncuları kendisine bir adım daha çekmeyi başarmıştır. Her sene çıkış yapacak olan yeni seri ile ilgili olumsuz eleştiriler ve rekor dislike sayısı olsa bile şirket çıkış yapan her oyununu tahmininden faza satmayı başarmıştır. Bunun bir satış stratejisi olarak düşünen şirket, oyunculara vaad ettiklerinin fazlasını sunmaktadır. Gün geçmiyor ki COD serisi hakkında yenilikçi bir haber duymayalım. Bugün ise Blackout isimli Battle Royal modu hakkında birçok bilgi açığa çıkmış bulunuyor.

BATTLE ROYAL MODUNA ÖZEL HARİTA

Call of Duty: Black Ops 4 isimli oyunun Battle Royal moduna sahip olacak olan Blackout isimli modun haritası yayınlandı. Haritada oyuncuların dikkatini çekecek birçok bölge yer alıyor. COD oyununun sembolü olan mekanların haritadaki bazı bölgelerde yer aldığını görmek mümkündür. Özellikle COD oyunu ile ilgilenen ve seriyi tamamen oynayan kişiler için bu yerlerin ayrı bir önemi vardır. Daha önce karşımıza çıkan Nuketown isimli bölgede de yer veren harita burayı bir ada şeklinde kullanmış görünüyor. Battle Royal modunda bir adanın olması ve adının Nuketown olması ise oyuncuları memnun etmiş görünüyor. Bakalım çıkış yaptığında da oyun haritasına aynı tepkiler verilecek mi?

BATTLE ROYAL MODUNDA 80 KİŞİ OLACAK

Aynı haritada 80 kişinin olacağı bilgisi ise verilen bir diğer ayrıntıdır. Oyuncular bu sayısı az bulmuş olsa bile firmadan gelen açıklama tamamen farklı yöndedir. Treyarch yönetici yardımcısı Dan Bunting’in açıklaması ise şu şekilde: “Bizim için bir sayıdan daha önemli olan şey oynanış deneyiminin mümkün olduğunca iyileştirilmesidir. Oyuncuların oynayacağı en ideal format budur.” Treyarch’ın açıklamasından anlaşılacağı üzere oyunda kullanıcı sayısından çok oyun deneyimine odaklanıldığını görmek mümkündür. Siz de bu keyifli haritada kullanıcı sayısına takılmadan keyifli bir şekilde vakit geçirebilir ve hayatta kalmaya gayret gösterebilirsiniz. Bakalım harita ve mod ile ilgili daha ne gibi bilgiler gelecek.