CBUG NASIL YAPILIR?

Merhaba SAMP oyuncuları. Bu yazımda sizlere DM server’larına girmeden önce kesinlikle bilmeniz gereken bir taktik olan CBug’un nasıl yapıldığından ve ne işe yaradığından bahsedeceğim. CBug yapmayı öğrenince siz de profesyonel bir DM Player’ı olabilirsiniz. Hadi Başlayalım!

CBUG NASIL YAPILIR?

Öncelikle şunu söylemeliyim ki yapılması kolay fakat çokça pratik isteyen bir hareketten bahsediyoruz. Cbug hareketi adı üzerinde “C” tuşunun oyun içindeki Bug’ından oluşuyor. Bu hareketi yapmak için öncelikle CBug’ın yasaklı olmadığı bir server’a girin. (hemen hemen çoğu server buna izin verir). Daha sonra milli dm skini /skin 230′ u alın ve boş bir mekana geçin. Elinize DM silahı olan Deagle’ı alın ve konsantre olun. Daha sonra nişan alın ve ateş edin. Ateş eder etmez hemen “C” tuşuna basın. Bu hareketi sık sık çalışın ve tekrar edin. En sonunda artık CBug yapmak size kolay gelecek ve rakiplerinize karşı 1 adım önde olacaksınız.

CBUG NE İŞE YARAR?

Peki bu kadar zahmetin bir karşılığı var mı? Elbette ki var. CBug’ın asıl amacı Deagle ile sıktıktan sonraki bekleme süresini ortadan kaldırmaktır. Bu hareket sayesinde rakibiniz deagle ile yavaş yavaş sıkarken siz adeta M4A1 kullanırcasına Deagle ile rakibinizi alt edeceksiniz.

CBUG’I NERELERDE KULLANIRIM?

CBug’ı oyun içinde rakip takımlarla DM atarken kullanabilirsiniz. Özellikle rakiple karşı karşıya kaldığınızda bu Bug sizin çok işinize yarayacak. Rakibinizin elinde M4 var sizin elinizde Deagle varsa bu silahı M4’e çevirmek artık sizin elinizde. Bu bug’ı daha iyi pekiştirebilmek için önerdiğim videodaki oyuncuyu izleyin. Bu tarz profesyonel Samp oyuncularını izlemek sizin yeteneklerinizin daha da iyi pekişmesine yardımcı olacaktır. İyi oyunlar iyi seyirler…