CLASH OF CLANS TAKTİKLERİ

CLASH OF CLANS TAKTİKLERİ
CLASH OF CLANS TAKTİKLERİ

Günümüzün en popüler oyunlarından birisi olan Clash of Clans bildiğiniz gibi temelde strateji oyunudur. Clash Of Clans taktikleri ve strateji kurarak başarılı olmak özellikle yeni başlayanlar için oldukça zordur, aynı zamanda mümkün mertebe dikkat ve emek ister.

BAŞLANGIÇ SEVİYESİ TAKTİKLERİ

Bu oyunda başlangıç seviyesinde başarılı olmak için oldukça sabırlı ve dikkatli olmak gerekir. Clash of Clans yeni başlayanlar zaten koruma kalkanı ile korunuyorlar ve saldırılara maruz kalmıyorlar. İşte bu aşamada, başlangıç seviyesindeki bir oyuncunun muhakkak yapması gereken şey, tüm binalarını geliştirmeye çalışmaktır. Öncelikle oyunda elinizdeki taşları usta binası yapmanın haricinde mümkün olduğunca harcamamaya çalışın. Aslında oyunu şöyle özetleyebiliriz; oyunun temel amacı altın veya iksir üretmektir. Altın ve iksiri kendiniz de üretebilirsiniz, savaşları kazanarak düşmanınızdaki altın ve iksirleri yağmalayarak kendi hanenize katabilirsiniz. Peki altın ve iksir ne işe yarar? İksiri bir saldırı gücü olarak düşünürken, altını ise savunma gücü olarak düşünebilirsiniz. Asker üretmek, askeri kamp geliştirmek için mutlaka iksire ihtiyaç duyarsınız. Duvarlar, savunma binaları, tuzaklar ve en önemlisi şehrinizin seviyesini yükseltmek için şart olan ana binayı ise altın sayesinde geliştirebilirsiniz. Unutmayın, ancak büyü yaparken ise altını saldırı amaçlı kullanabilirsiniz.

BAŞLANGIÇTA NELER YAPMALIYIZ? 

Clash Of Clans başlangıç rehberi anlamında neler yapılması gerektiğini özetlemek gerekirse; elinizdeki taşları mecbur kalmadıkça harcamamalısınız. Ağaçları keserek taş kazanabilirsiniz. İnşaat yapmanız uzun sürer ve inşaat sırasında elinizdeki ganimetleri yağmalayabilirler. Buna dikkat etmelisiniz. Çünkü ana binayı kaybeden kupayı da kaybeder. Bu oyunda size verilen görevler karşılığında taş kazanırsınız. Örneğin; 1250 kupa görevini başarıyla tamamlarsanız 450 taş kazanırsınız. Bu oyunda tüm binalarınızı geliştirmek zorundasınız ama bunun riski de şu olabilir; bu sayede kupa seviyesini de yüksekte tutarsınız bu da güçlü rakiplerin saldırısıyla karşılaşmanıza sebep olabilir. Silahlarınızı mutlaka korumalısınız. Savunma yaparken hem kara hem de havadan dengeli savunma yapmalısınız. Karadan savunmanız iyi olabilir ama hava savunmanıza önem vermediyseniz yenilebilirsiniz. Usta sayısı oyunda çok önemlidir, taş karşılığında usta sayınızı arttırabilirsiniz. Çok ustanız olmasının avantajı da şudur; uzun inşaat sürelerinde bir ustanın kazandıklarını savunmanıza harcar, yağmalanma riskinizi azaltırsınız.