CLASH OF CLANS

CLASH OF CLANS
CLASH OF CLANS

Clash of Clans tıpkı Clash Royale gibi Supercell tarafından geliştirilmiş oldukça popüler bir oyundur. Bu oyunda Clash Royale gibi mobil bir oyundur ve yine onun gibi strateji oyunudur. Bu yönlerden ikisi birbirine çok benzer, ikisi de mobil oyun severlerinin vazgeçilmezleri arasındadır.

Clash of Clans Nedir?

Daha önce de belirttiğimiz gibi Clash of Clans bir strateji oyunudur. Bu oyunda temel amaç, kaynak üretimidir. Bu kaynak üretimi sayesinde de şehir kurmayı ve geliştirmeyi hedefleyen bir oyundur. Ancak sadece kaynak üretimi yapmak yetersizdir aynı zamanda köyünüzü saldırılardan korumak için sağlam bir savunma stratejinizin olması şarttır. Bir diğer önemli nokta da, Clash of clans savunma taktiği ile birlikte saldırı taktiğinizde bu oyunda ilerlemenizde yani savaşlarda başarı kazanmanızda önemli bir yer tutar. Fakat bu oyunda saldırı yapmak zorunda değilsiniz sadece savunma ve kaynak üretimi yaparak da köyünüzü geliştirebilirsiniz. Bu durum kişisel tercihinize bağlıdır.

Oyunun Temel Özellikleri

Oyuna yeni başladığınızda karışık gelebilir ve belki de yapacak bir şey bulamayabilirsiniz çünkü oyunda çok fazla etmen vardır. Bunların başlıcaları; belediye binası, laboratuvar, kışla, depolar, büyü fabrikası, altın madeni, iksir toplayıcı ve inşaatçı kulübesidir. Bu binaların hepsini aynı zamanda yapamazsınız ve bazıları için oyunda seviyenizin artması daha doğrusu belediye binanızı geliştirmeniz şarttır. Zaten oyuna yeni başlayanlar, bir süreliğine de olsa koruma kalkanına sahiptir ve saldırılara maruz kalmaz. Bu süre içerisinde köyünüzü duvarlar ile sağlam bir şekilde sınırlayarak iyi Bir Clash Of Clans Savunma mekanizması oluşturmak şarttır. Bu oyunda kupa kazanarak ilerlemek de bir alternatiftir kısaca savaşlarda ve saldırılarda ne kadar başarılı olduğunuza göre kupa kazanabilirsiniz ama bu söyledğim yöntem oyunda ilerlemek için risklidir. Yine de bir çok kullanıcı kupa kazanmaya önem verir çünkü oyunda başarılı sıralaması kullanıcının kazandığı kupalar baz alınarak yapılır. Bu durumla paralel olarak, oyunun başlangıç seviyesinde ustalarınızla tüm binalarınızı geliştirmeye çalışacaksınız ki gelişmeniz tamamlandığında savunma stratejinizi temelde hangi binayı korumak istediğinize göre şekillendirme imkanınız olsun. Şu detayı son olarak atlamamak gerekir; oyunda ana binanıza hasar veren düşman sizden kupa kazanır.