Clash Royale Deste Dizilimleri

Clash Royale Deste Dizilimleri
Clash Royale Deste Dizilimleri

Her ne kadar tecrübe ve kişisel deneyim isteyen bir oyun olsa da, savaşa başlamadan önce akıllıca dizeceğiniz desteler size beklediğinizden çok daha fazla sandık açtıracak ve savaşı daha kısa sürede tamamlayıp, seviye atlamanıza yardımcı olacaktır. Sizler için derlediğimiz taktiksel üstünlük sağlayan Clash Royale deste dizilimleri derledik.

Desteniz Savunma Odaklı Olsun İstiyorsanız

Her ne kadar her zaman atak oynamak daha eğlenceli gelse de karşıdan gelen yüksek seviyeli, saldırgan karakterler karşısında zaman kazanmak için savunma yapmanız gerekmektedir. Clash Royale deste yapma işleminde Savunma için en etkili karakterler şu şekildedir. Büyücü, Dev, Golem, Hog Rider, Cadı, Valkyrie, Muskeeter, Balon. Yalnız bu karakterleri desteye sürmeden önce iksir deposuna ve karakterlerin sahip olduğu arena ve seviye bilgisine dikkat etmelisiniz. İksir deposu tam dolu olduğunda savunma karakterleriniz örneğin Dev saldırı pozisyonunda ağır kalabilir. Ya da aynı seviyede olmayan Cadı ve Muskeeteri aynı anda sahaya sürememeniz gibi. Bunlar dikkat etmeniz gereken deste dizilimleridir. Büyücü kartları ( Oklar, Ateş Topu, Yıldırım, Goblin Fıçısı, Ayna, Zap, Roket, Rage, Buz ) kartları da çok iyi savunma kartlarıdır. Destenizde en az 4 tanesine yer verirseniz destenizin savunma gücü artar. Büyü kartlarında tek ve yüksek hedefli kartlara dikkat etmeyi unutmayın.

Desteniz Saldırı Odaklı Olsun İstiyorsanız

Rakibinizin destesini çözümledikten sonra atak oynamaya karar verdiyseniz, destenize alan hasarı ve saldırı gücü yüksek karakterleri dizmeniz gerekir. Örneğin alan hasarı ya da kale hasarı vermek istiyorsanız Iskelet ordusunun birden fazla iskeletiyle savaşınıza katılıp kaleye hızlı hasarlar vermesini sağlayabilirsiniz. Yavru Ejdarha ile havadan saldırıp alan hasarı vermek istiyorsanız etkili bir seçim olacaktır. Bombacı birlik ise karşı takımın size gönderdiği birliği dağıtmak için en etkili karakterdir. Diğer saldırı ve tahrip gücü yüksek clash royale karakterleri;  İskeletor, İskeletor Ordusu, Prens, Bombacı, Yavru Ejderha, Miniyonlar, Mini Pekkalar, Minion Horde. Destenizde bu karakterleri dizdiğinizde saldırı ağırlıklı oynarsınız. Yalnız aynı şekilde karşılık aldığınızda örneğin; Cadınıza karşılık İskelet Ordusu ile saldırıldığında bombacı ve oklar büyüsünü kullanmanız mantıklı olacaktır.