Clash Royale Karakterleri

Clash Royal Karakterlerini Tanıyalım
Clash Royal Karakterlerini Tanıyalım

Clash Royale oyununa başladınız ama karakterleri ve destenize dizmeniz gereken Clash Royale Karakterleri adlarını ve görevlerini bir türlü çözemiyorsanız sizlere basitçe anlatacağımız bu yazımızdan çok keyif alacaksınız!

Oyunda Hangi Karakterler Var?

Bilmeniz gereken en önemli şey oyunda 3 ana sınıfa ait karakter olduğudur. Girdiğiniz arena ve atladığınız seviye sayısı kadar karakterlerinizin gelişmişlik seviyesi artar. Biz Clash Royale ana karakterleri ve giriş seviyesi karakterlerine odaklanacağız.

3 ana sınıfa ayrılan karakterler kendi aralarında 2 ayrı özelliğe ayrılır. Bunlar; Yakın dövüş yapabilen karakterler ( yazının devamında değineceğiz ) ve uzak dövüş yapabilen karakterler. Uzak dövüş yapabilen karakterler de kendi aralarında iki sınıfa ayrılıyorlar. Hava ve kara dövüşü yapabilmek üzere. Bu özellikle karşıdan gelebilecek saldırılara karşılık hava-kara ya da yakın dövüş kullanmanız gerekir. 3 sınıftan ilki Karakterler kartıdır. Bu karakterler Pekka, Mini Pekka, Baby Dragon, Prens, Dev, Cadı, Musketeer, Giant, Skeleteon, Şövalye, Barbarlar, İskelet , İskelet Ordusu, Büyücü, Golem, Minion ,Hog rider, Balon, Spear Goblins, Goblins, Okçu, Valkyrie, İskeletor, Bombacı, Miniyonlar.

Büyü kartı karakterleri ise; Ateş Topu, Yıldırım, Goblin Fıçısı, Ayna, Zap, Roket, Rage, Buz. Diğer en önemli kart ise  Yapı kartlarıdır. Bunlar; Goblin Kulesi ( saldırı yaptığınızda sürekli goblin üretir.), Bomba Kulesi, Top, Tesla, Tomblestone, İnferno Kulesi, İksir Kutusu, X-Bow, Mortar

Karakterlerin Temel Hedefleri

Karakterlerin hedefleri; sahip oldukları can özellikleri, saniyede verdiği hasar ve aldıkları sayılardır. Her bir karakterde can ve saniyede verdiği hasar farklı dağıtılmıştır. Örneğin İskeletorun canı diğer karakterlere göre daha azdır ama verdiği hasar ve alan hasarı Mini Pekka, Pekka ve Miniyonlara göre daha fazladır.

Clash Royale büyü kartları temel hedefleri; Bunlar iki hedefli kartlarıdır. Destede savunma kartları görevi görürler. Yalnız başına kullanıldıklarında verdikleri alan hasarı sahip oldukları iksir kotasıyla doğru orantıda artar. Örnek vermek gerekirse; oklar canı az olan karakterlerde kullanılır. Yıldırım hasarı  ise alan hasarı veren bir büyüdür. Kule yıkmak istiyorsanız işine en fazla yarayan karttır.

Yapı kartlarının temel hedefleri; Karakter hedefleriyle beraber kullanıp rakibin kalelerine alan hasarı verdirmektir. Örneğin bomba kulesiyle savunma yapıp, Goblin Hut ile yeni Goblinler üretip karşı saldırıya geçebilirsiniz.