CLASH ROYALE KART DESTESİ DİZİLİMİ

CLASH ROYALE KART DESTESİ DİZİLİMİ
CLASH ROYALE KART DESTESİ DİZİLİMİ

Bu oyunu kazanmanızı ya da kaybetmenizi belirleyecek en önemli etmen doğru kart destesi dizilimini belirlemektir. Belki çok iyi bir oyuncu olabilirsiniz, bütün karakterlerin özelliklerine hakim olabilirsiniz ama doğru Clash Royale kart destesi dizilimi yapmazsanız bu oyunda yenilgi almanız kaçınılmaz olur.

ÖRNEK BİR DESTE

Oyunda başarılı olmak için destenizi doğru yapmalı ve rakibin ataklarına doğru şekilde cevap vermelisiniz. Şimdi Clash Royale örnek deste ile birlikte bu desteyle nasıl bir strateji yapılacağından bahsedelim;

– domuz binicisi: başarılı olmak ve kazanmak isteyen bir deste de mutlaka bulunması gereken bir karakter. özellikle hücumda çok başarılıdır.

– silahşör: hem hücumda hem savunmada hiç düşünmeden güvenebileceğiniz bir karakter ve rakibin çoğu silahıyla baş edebilir.

-alev topu: başarılı bir destede mutlaka olmalı. özellikle silahşöre, büyücüye hatta cadıya karşı bile galibiyet alabilirsiniz, mutlaka destenizde bulunmalı.

diğer karakterler; prenses, barbar, tomruk, buz büyücüsü, buz ruhu

bu karakterlerler oyunda mutlak üstünlüğü elinizde bulundurmanızı sağlar.

İYİ BİR DESTE YARATMAK

Clash Royale iyi deste yaratmak istiyorsanız bazı kartları geliştirerek bunu başarabilirsiniz. Örnek verelim elinizde dev, cadı, ve büyü kombinasyonları var. Altı iksirlik bir yıldırımı verince toplam on iksirlik cadı ve büyücüyü ortadan kaldırabiliyorsunuz. Bunun dışında; dev, cadı, öfke, ayna, iskelet ordusu, yavru ejder, çarpma ve minyon sürüsü karakterleri de dışarıdan bakıldığında içerisinde efsanevi kart barındırmayan fakat sizi belli bir aşamaya kadar başarılı bir şekilde götürecek bir deste örneği. Nasıl mı? Öncelikle bu destenin vazgeçilmez ikilisi, dev ve cadıyı mutlaka ikili kombinasyon şeklinde kullanmalısınız. Ayrıca, öfke, ayna ve gerekirse bir öfke karakterini daha kullanmanız gerekebilir. Peki tüm bu kombinasyonlar işe yarayabilir mi? Elbette, ama bunun en büyük şartlarından birisi rakibinizin savunma stratejisinin zayıflığı ve müdahale etmekte geç kalması. İşte bu sayede hem dış kuleyi hem de iç kuleyi ele geçirebilirsiniz. Unutmadan, bu kombinasyonu kullanmadan önce rakibin saldırmasını beklemeli ve onlar saldırmadan harekete geçmemelisiniz. Bunun sebebi, rakip her ne taraftan saldırıyorsa karşı tarafa bu başarıyı getirecek kombinasyonu göndermektir.