Clash Royale Kartları

clash royale kartları

Clash Royale kartları oyun içerisinde büyük öneme sahiptir. Bu konumuzda oyundaki tüm kartların listesini yapacağız ve önemli olanlar için bu listede linkler vereceğiz. Her kart için ayrı ayrı özellikleri belirteceğiz ve bu kartların ince ayrıntılarını sizlere aktaracağız. Öncelikle Clash Royale oyun kartları sınıflandırmasına göz atalım. Oyunda çok önemli kartlar mevcuttur. Kartlar belli bir enderlik listesine göre sıralanırlar. Bu sıralama değeri düşük olan kartlardan değeri yüksek olan kartlara göre yapılır. Oyundaki kart sınıflandırması sırasıyla;

  1. Sıradan Kartlar
  2. Ender Kartlar
  3. Destansı Kartlar
  4. Efsanevi Kartlar

olmak üzere dört farklı şekilde yapılır. Bu kartlar nasıl ede edilir, bu konuya dair bilgi verelim.

Sıradan Kartlar

Sıradan kartlar oyun içerisinde rahatlıkla elde edilebilecek kartlardır. Neredeyse tüm sandıklardan çıkarlar ve çok sayıda elde edilerek yükseltilmeleri yapılabilir.

Ender Kartlar

Ender kartlar, sıradan kartlara oranla biraz daha az bulunurlar. Aynı şekilde neredeyse tüm sandıklardan elde edilebilirler ve bu kartları kazanmak çok zor değildir.

Destansı Kartlar

Destansı kartlar, nadir bulunan kartlardır. Kolay bulunmazlar ve her sandıktan çıkmazlar. Bu kartları elde edebilmek için ( ki en önemlileri daha zor şekilde elde edilir ) özel sandıkları açmanız gerekmektedir. Sıradan sandıklardan çıkmazlar.

Efsanevi Kartlar

Efsanevi kartlar, sadece Efsanevi Sandık gibi sandıklardan elde edilebilir. Bazı özel sandıklardan da elde edilebilmektedir fakat bulunmaları gerçekten çok ama çok zordur. Bu kartlar oyun içerisinde joker sayılabilecek türden kartlardır. Oyun dengesini ciddi manada etkileyebilmektedir.

Clash Royale Oyun Kartları Listesi

Clash Royale kartları, enderlik açısından belli sınıflara ayrılmaktadır. Bu konuda yukarıda bilgi verdik. Bundan dolayı her sınıf için ayrı kategoride inceleme yapma gereği duymaktayız. Her sınıfın kartlarını ayrı başlık altında inceleyerek detaylı bilgiler vereceğiz.

Sıradan Kartlar ( İksir Sırasına Göre ) 

Oyunda şu anda toplam 20 sıradan kart bulunmaktadır. Bunları sırasıyla sizlere paylaşacağız.

Buz Ruhu

buz ruhu

Buz Ruhu sıradan bir karttır ve 1 iksir değeri bulunmaktadır. Oyun içerisindeki stratejik kartlardan bir tanesidir. Pek fazla bilinmese de iksir miktarı az olduğundan dolayı rakiplere acil müdahale ve rakiplere yapılacak saldırılar için çok önemli bir karttır. Bundan dolayı tercih edilebilecek özel kartlardan bir tanesidir.

İskeletler

iskeletlerİskeletler oyun içerisindeki önemli kartlardan bir tanesidir. 1 iksir değeri olması savunma olarak kullanılması için önem taşır. Genelde bu kart saldırı amacıyla kullanılmaz. Tamamen, çoklu hedefe odaklanamayan rakip kartlarına savunma yapmak adına kullanılabilir. Clash Royale kartları arasında bulunan en etkili savunma kartları arasında görülebilir.

Ender Kartlar ( İksir Sırasına Göre ) 

  • Şu anda ender kart listesi bulunmamaktadır.

Destansı Kartlar ( İksir Sırasına Göre ) 

  • Şu anda destansı kart listesi bulunmamaktadır.

Efsanevi Kartlar ( İksir Sırasına Göre ) 

  • Şu anda efsanevi kart listesi bulunmamaktadır.

 

Clash Royale Kartları isimli konumuz zamanla güncellenecektir. İçerikler eklendikçe bu konuda indexlenecektir. Konumuzu takip etmeyi unutmayın. Sabrınız için teşekkür eder iyi oyunlar dileriz.

Son olarak Clash Royale Sandık Rotasyonu 2018 isimli yazımızda Clash Royale oyununda Sandık Rotasyonu hakkında bilgi verdik. Yorum yapmayı unutmayın.