CLASH ROYALE NASIL OYNANIR?

CLASH ROYALE NASIL OYNANIR

Clash Royale nedir diyenlere, Clash of Clans oyununun kart versiyonu olarak tanımlanabilir. Özünde kule savunma oyunu olarak tanımlanabilecek olan bu oyunun, Clash of Clans oyunundan temel farkı; çok daha eğlenceli olması ve sürekli aksiyon içermesidir. CLASH ROYALE NASIL OYNANIR? kısaca bunlardan bahsedeceğiz.

Temel Oyun Bilgileri

Bu oyunda kartlar ve kişiye ait kart seti vardır. Oyunda tek yapmanız gereken şey yani oyunun temel amacı kartlarınızı upgrade etmek ve savaşta daha güçlü olabilmektir. Bu oyuna başlarken internet bağlantınızın olması şarttır. Oyun temelinde kule savunma oyunudur, aynı zamanda kartlarınızı kullanarak karşı kuleye saldırmaya başlarsınız. Fakat, oyunda ana kuleyi savunmanız zorunludur. Özetlemek gerekirse yanınızda düşman varken saldırmak yerine, önce kendi kulenizi savunmalısınız aksi takdirde oyunu kaybedersiniz. Clash Royale Battle Deck kısmında sekiz tane kartınız bulunur ve oyunda nasıl ilerleyeceğiniz bu kartlarınızın niteliğine bağlıdır. Ekranın alt kısmında iksirler mevcuttur. Örneğin, bombacıyı kullandığınızda üç iksir, alev topunu kullandığınızda dört iksir kaybedersiniz. Bu oyunda kartlar rastgele gelir. Her kart farklı özelliklere sahiptir, kartlardaki oyun kahramanlarını askerler olarak tanımlarsak ve güçlerinden bahsedecek olursak örneğin devler en güçlüdür. Baby Dragon ortalama özelliklere sahiptir ve en çok işe yarayanlardan bir tanesidir.

Oyunun Püf Noktaları

Oyuna başlarken 10 maçlık training kısmı mevcuttur, bu etap sayesinde oyuna başlamadan alıştırma yapabilirsiniz. Oyuna en fazla sekiz kartla giriş yapabilirsiniz. Oyunda en merak edilen noktalardan birisi, klan açabilmek için üçüncü seviye olmanız gerekir. Kartların özelliklerinden bahsedecek olursa, common card, rare card, epic card olarak üç çeşit kart vardır. Clash Royale Epic kartları mümkün olduğunca kullanmalısınız çünkü çok işe yarar.Oyunda ekstra aldığınız kartlar card collection kısmında birikir. Savaş kazandığınızda kullanıcıya chess gelir ve açma süresi üç saattir. Oyunda level atlamak için on adet kart biriktirmeniz gerekir. Cards kısmında 24 saatte bir değişen üç adet farklı özel kart gelir. Treasure chests kısmında kendiniz beklemeden elmas vererek kart alabilir ve güçlenebilirsiniz. Oyunda klan kurmak önemlidir çünkü bu yolla arkadaşlarınızdan kart isteyebilir ya da alabilirsiniz. Aynı zamanda oyunda gerçek parayla da kart alabilirsiniz.