Clash Royale oyunu nedir, nasıl oynanır?

Clash Royale, Supercell firması tarafından geliştirilerek yayınlanmış olan mobil tabanlı strateji oyunudur. Bu oyun Android ve İOS işletim sistemli telefonlara uyumlu olarak yayınlanmıştır ve ciddi miktarda oyuncusu bulunmaktadır. Oyunun stratejik anlamda çeşitliliğinin çok fazla olması oyuncuları oyuna bağlayan en önemli etkenlerden bir tanesidir. Oyun bazı oyuncular tarafından Clash of Royale olarak da bilinir. Oyun içerisinde bulunan deste kartlarının birbirlerine karşı olan etkileri ve dengeleri gerçekten çok akıllıca düzenlenmiş ve ayarlanmıştır. Bundan dolayı oyun gerçekten çok fazla ilgi görmüştür.

Nasıl oynanır?

Oyun kartlı sitem üzerine dayanmıştır. Envanterimize birçok kart ekleyebiliyoruz. Bu kartları savaşlarda topladığınız hazine sandıklarından elde ediyorsunuz ve aynı kartları birden fazla elde ederek bu kartların seviyelerini de geliştirebiliyorsunuz tabi ki. Sürekli savaştıkça hazine sandığı kazanarak kartlarınızı arttırıp hesabınızı geliştiriyorsunuz. Envanterimizdeki kartlardan sadece 8 tanesi ile savaşa girebiliyoruz. Kartlarımız saldırı ve savunma amaçlı kullanılabildiği için bu konuda yapacağımız 8’li deste seçimi savaşta, savaşın kaderini belirleyecek faktör olacaktır. Bundan dolayı seçimlerimizi doğru yapmamız gerçekten çok ama çok fazla önemlidir. Özellikle bu konuda sürekli olarak sizlere stratejik desteler paylaşacağız ve savaşta iyi bir konuma gelmenizi sağlamaya çalışacağız.

Oyun içerisinde toplamda 11 Arena bulunmaktadır ve sıralamaları 0 ile 3800 kupa arasında değişmektedir. Bu arenalarda yükselmek ve yeni arenalara girmek için 1 – 1 savaşlarda galibiyet alma şartı bulunmaktadır. Her galibiyet aldığınızda 28 ile 32 puan arasında bir kupa puanı alırsınız. Bu puanları arttırdıkça kupa puanınız artar ve sınır puanları elde ettiğinizde üst haritalara geçiş yapmış olursunuz. Her üst haritaya özgü yeni kartlar bulunduğundan üst haritalara erişmek size her zaman için alt haritadaki rakiplerinize karşı ekstra avantaj sağlayacaktır. Bundan dolayı sürekli olarak savaşarak yeni haritalar açmak ve bu haritalardan kazanılan sandıkları açarak yeni kartlar elde etmek oyunda galibiyeti getirecektir. Elbette bu kadar anlattığımız kadar kolay bir şekilde elde edilmemektedir ama oyunda azim her şeyin önünde gelir. Sadece oyunda değil, her yede böyledir.

Son olarak oyun ile ilgili paylaşımlarımızı devam ettireceğimizi belirtelim. Bu konuda yorum yapar ve paylaşımlar hakkında bizlere görüşlerinizi iletirseniz memnun oluruz. Herkese keyifli oyunlar diliyoruz.

 

Son olarak Metin2 Yağmur Sistemi ( C++ ) isimli konumuzda Metin2 Yağmur Sistemini sizlerle paylaşmıştık ve bu konuda kurulum ile ilgili detaylara yer vermiştik.