CLASH ROYALE TAKTİKLERİ

CLASH ROYALE TAKTİKLERİ
CLASH ROYALE TAKTİKLERİ

Bu yazıda da Clash Royale oyununda sizi başarıya ulaştırabilecek taktiklerden bahsetmeye devam edeceğiz. Unutmayın ki bu oyunda doğru taktiği belirlemek kazanmanın bir numaralı kuralıdır.Sizleri için CLASH ROYALE TAKTİKLERİ derledik

YENİLMEYEN BİR DESTE VAR MI?

Aslında bu oyunda yenilmeyen süper bir deste bulmak imkansızdır, çünkü her destenin birden fazla clash royale counter desteleri vardır, burada önemli olan şey kendi destenizin eksik yönlerini bilme ve ona göre hamle geliştirmek. Bu oyunda ilk hamleyi karşı taraftan beklemek ve onun hamlesine mümkün olduğunca az hamleyle karşılık vermek avantajdır. Başarılı olmak istiyorsanız TV Royale uygulamasıyla maçları sürekli takip etmelisiniz. Bir diğer önemli nokta ise, iksir ortalamanızın düşük olması sizin için avantaj olabilir, aksi takdirde düşük iksir ile rakibe yakalanırsanız kalenizi kaybedersiniz. Bildiğiniz gibi, bu oyun 59 karakter arasından 8’li bir deste oluşturarak üç dakika içerisinde rakibin kalesini yıkmayı amaçlayan bir oyun. Peki, bunu yapmak için hangi karakterleri seçmeliyiz? Aslında oyunda bir çok popüler deste var, örneğin; pekka, prens, kara prens gibi karakterler gerçekten çok güçlüdür. Ama daha önce de söylediğimiz gibi her destenin bir counter destesi vardır mesela yukarıdaki destenin  karakterler  iskelet ordusu, goblinler, kulübeler gibi engellerle karşılaşırsa ayrıca hava saldırısına da maruz kalırlarsa onlar da yenilirler.

KARAKTERLERİN ÖZELLİKLERİ

İskeletler bu oyunun en önemli karakterlerinden birisidir; bunlar hücumdan ziyade savunma yönü kuvvetli Clash Royale karakterleri dir. Ayrıca rakibin atağını yavaşlatma da da oldukça başarılıdırlar, iskeletleri savuşturmak için hava toplarını veya okları kullanabilirsiniz. Goblinler; oyunun en avantajlı aynı zamanda rakibinizse en sinir bozan karakterlerinden birisidir çünkü iki iksir içerirler ve seri hareket ederler. Mızraklı goblin neredeyse bütün rakiplere karşı işe yarayan kullanışlı bir karttır. Barbarlar karakterini Clash of Clans oyunundan aşina olanlar vardır ama bu oyunda oradakinden daha farklı olarak daha tehlikelidirler.  Okçular nispeten daha etkisizken, cadı ve büyücü karakterleri kazanmak için olmazsa olmaz karakterlerdendir. Domuz binici oyunun en etkili kartlarında bir tanesi, yenilmek istemeyenlerin mutlaka bulundurması gereken bir karakter. Balon, şövalye, prens&kara prens de oyunun en etkili karakterlerinden başlıcalarıdır.