CLASH ROYALE TAKTİKLERİ

CLASH ROYALE TAKTİKLERİ
CLASH ROYALE TAKTİKLERİ

Clash Royale eğlenceli olduğu kadar strateji ve doğru zamanda doğru hamleleri yapabilme yeteneği isteyen bir oyundur. Bu oyunda başarılı olmak için hem kendi kartlarınızı hem de rakibinizin hamlelerini doğru yorumlamalı ve ona göre hareket edip doğru ve seri davranmalısınız. CLASH ROYALE TAKTİKLERİ ile daima önde olacaksınız.

NASIL BAŞARILI OLURUZ? CLASH ROYALE TAKTİKLERİ

Bu oyunda başarılı olmak için elinizdeki destede yer alan askerlerinizi iyi tanımalı ve özelliklerini, kaç iksir harcadıklarını, tahribat güçlerini iyi bilmelisiniz. Öncelikle rakibin üzerimize hangi askerleri gönderebileceğini ve bizim onları durdurmak için neler yapabileceğimizi konuşalım. İlk örneğimiz şövalye olsun; eğer rakibiniz üstünüze şövalye gönderdiyse ve şövalye sizin kalenizin atışı altına girdiğinde siz de onun üstüne eğer elinizde varsa iskelet göndermelisiniz. İskelet avantajlı bir askerdir çünkü içinden dört adet iskelet çıkartır ve iki iksir avantaj kazanırsınız. Elinizde iskelet yoksa goblin ya da mızraklı goblin göndermelisiniz.

Rakibiniz üstünüze prens gönderiyorsa siz de yine prens kalenizin atışı altına girdiğinde üstüne iskelet, goblin ya da mızraklı goblin göndermelisiniz. Bu üç asker hem prens ile baş edebilir hem de iksir avantajı sağlar. Bir diğer örnek ejder olsun; rakibiniz üstünüze ejder ile saldırıyorsa siz de ejder ile cevap vermelisiniz. Clash Royale Ejder, sinir bozucu ve sıkıntılı bir askerdir. Ejder yoksa silahşör de gönderebilirsiniz. Ejder’e karşı, elinizde cadı varsa onu da kullanabilirsiniz fakat bu sizde iksir dezavantajı yaratır. Düşmanınız pekka ise iskelet, goblin veya mızraklı goblin ile onu yenebilirsiniz. Barbarlar oldukça güçlü bir oyun karakteridir onu yenebilmek için bombacı kullanabilirsiniz fakat asla önlerine değil yanlarına atın aksi durumda sizi telef eder. Bombacı iki iksir avantaj sağlar. Alev topu barbarları rahatlıkla alt eder fakat size dört iksir kaybettirir ayrıca alev topunu barbarların önüne atmalısınız.

KUPA KASMANIN YOLLARI

Bu oyunda sürekli galip geliyorsanız oyun karşınıza otomatik olarak güçlü rakipler çıkartır ve galibiyetinizi engellemek ister. Sürekli oyun kaybediyorsanız da bu sefer nispeten güçsüz rakiplerle eşleşirsiniz. Bu durumdan kurtulmak için sürekli deste değiştirmelisiniz, bu oyunda en iyilerin birden fazla destesi vardır ayrıca Clash Royale hava destesi kullananlar daha avantajlıdır.