Clash Royale Tanıtım

Clash Royale Tanıtım
Clash Royale Tanıtım

Çıktığı ilk günden beri online mobil oyun sektöründe fırtınalar estiren, kullanıcılarına ve yapımcılarına milyarlar kazandıran Clash Royale oyunu sizler çok basitçe anlayabileceğiniz şekliyle için masaya yatırdık. Clash Royale Tanıtım

Clash Royale Piyasaya Ne Zaman Çıktı?

4 Ocak 2016’da piyasaya sürülen, telefonlar için tasarlanan, ücretsiz indirilen ve online oynanan bir mobil uygulamadır. Yapımcıları Clash Of Clans, Hay-Day, Boom Beach gibi piyasanın uzun süreler zirvesinde kalmış oyunlarının yaratıcısı Supercell’dir. Çıktığı ilk çeyrekte sadece ios altyapısıyla çalışan telefonlara gelmiş, gördüğü aşırı ilgiden sonra beklendiği üzere androide gelmiştir. Uzun süreler İpad/Iphone oyun listelerinde birinci, androidde ise en çok kazanan üçüncü uygulama oldu.

Clash Royale Oyunu Nasıl Oynanır?

Clash Royale nasıl oynanır diyenler için, oyununun esası online, karşılıklı mücadelelere dayanıyor diyebiliriz. Rakibiniz ve sizler birbiriniz üstünde hakimiyet kurup, kalelerinizi almak için yarattığınız kart desteleriyle birbirinizle savaşırsınız. Kart destelerinizi stratejik ve dengeli kuran rakibi karşında üstünlük sağlar, kaleyi fetheder. Sandıklarınız ve karakter itemleriniz yeterli gelmediğinde oyundaki sanal marketten altın ve karakter satın alabilirsiniz. Çıktığı ilk 6 ayda klan savaşları yokken, kullanıcılarının taleplerine kayıtsız kalmayan Supercell 2017 yılının Mayıs ayında klan savaşları yapılabilmesine de olanak sağlamıştır.

Oyuna başladığınızda 9 kartla savaş destenizi oluşturmanız gerekiyor. Başlamadan önce belirtmeliyiz ki birçok yan unsur var. İksirler, sandıklar, krallık seviyeleri, destelerinizde savaşı kazanmanız için en önemli unsur olan kart karakterleri. Bütün bunlar İlk başlandığında çok karmaşık gelse de zaman ve savaş tecrübesiyle bütün terimler üzerinde hakimiyet kuruyorsunuz. Yazının başında da belirttiğimiz gibi savaş destenize seçeceğiniz karakterlerin savaşı kazanmanız için çok dengeli dağıtılması gerekiyor. Destenize en güçlü 9 karakteri koysanız dahi, rakibinizin destesindekilerle çakışması olası. Rakibinizin hamlelerine gereken karşılığı verebilmeniz için bazen ağırlıklı savunma bazen de saldırı hamlelerinin yoğun olduğu karakterleri destenize dağıtmalısınız. Clash Royale Kart destesi savaş için uygun hazırladığınızı düşünüyorsanız eğer bir diğer en önemli detay ise iksir seviyeniz. Ekranın sol alt köşesinde görünen İksir seviyeniz dolu olmadan başladığınız oyunu kazanmanız mümkün değil. Rakibinizin saldırısını üstünüze çekerken iksirinizin dolmasını bekleyebilir, iksiriniz dolduktan sonra rakibinizin hamlelerine karşı stratejik üstünlük kurabilirsiniz.