CLASH ROYALE TANITIM

CLASH ROYALE TANITIM
CLASH ROYALE TANITIM

En başarılı oyun firmalarından birisi olan Supercell’in 2016 yılının ilk günlerinde piyasaya sürmüş olduğu bir oyun. O tarihten beri mobil oyun sevenlerinin vazgeçilmezleri arasına girmiş olan Clash Royale mobil oyunu devrim yarattı. Bir mobil oyunundan beklenecek pratiklikte ve kolaylıkta olması oyunu ilginç kılıyor. Bunun yanında da oldukça eğlenceli olmasıyla günden günde bağımlılarının sayısını arttırıyor. CLASH ROYALE TANITIM ile oyun hakkında bilmeniz gerekenler.

Clash Royale Nedir?

Clash Royale oyununu basit bir şekilde özetlememiz gerekirse, bu oyun kartlar ile oynanan gerçek zamanlı bir strateji oyunudur. Kısa zamanda bu kadar popüler olmasının ve sevilmesinin en büyük sebeplerinden birisi ; Hearthstone Heroes of Warcraft ve Clash of Clans gibi mobil oyun dünyasının en popüler iki oyunu. Bir çok yönden benzemesi ve hatta onların karışımı olarak gösterilmesidir. Hatta ve hatta bu oyunda, Clash of Clans oyunundan aşina olduğumuz karakterleri görmek mümkündür. Clash Royale strateji ve temel mantığını en kısa şekilde özetlemek gerekirse eğer şöyle şeyler çıkabilir. Kartlarınızı kullanarak düellolara çıkmak ve kulenizi savunmanın yanı sıra, oyunun en can alıcı noktası da rakibinizin 3 kalesini 3 dakika içerisinde alt edebilecek doğru atakları yapabilmektir. Sonrasında eğer yaptığınız hamlelerde başarılı olduysanız ve rakibinizin kalelerini yıkmayı başardıysanız buna paralel olarak yükseltme kartlarına sahip oluyorsunuz ve yine o kartlar sayesinde kahramanlarınızın güçlerini yükseltebiliyorsunuz.

Neden Bu Oyunu Oynamalıyız?

Clash Royale oyunu, piyasaya sürüldüğü günden bu yana sürekli artan bir popülariteye sahiptir. Oyunun bu kadar popüler olmasının sebeplerini irdelemek gerekirse; belki de en önemlisi bu oyunun gerçek zamanlı olması ve kişiye dünyanın her yerinden gerçek kullanıcılarla bu oyunu oynayabilme imkanı sağlamasıdır. Aynı zamanda maç izleme özelliğiyle sayısız maçları izleyebilir, bu maçlardaki taktikleri görebilir ve oyuna bakış açınızı ve kendi taktiklerinizi de bu yolla geliştirebilirsiniz. Oyunun bu kadar sevilmesinin bir diğer nedeni de şüphesiz, oyunun albenisini arttıran grafik kalitesi. Oyunun grafikleri hem göz yormayan hem de her kesime hitap edebilecek nitelikte. Oyunun en önemli özelliklerinden birisi denge unsuru, kısaca kullanıcıya oynayarak doğru stratejiyle gelişme imkanı sağlaması ve bunu yaparken de illaki gerçek para ile bir şeyler satın almak zorunda bırakmaması.