Clash Royale Yeni Başlayanlar için Taktikler

Clash Royal'e Yeni Başlayanlar için Taktikler
Clash Royal'e Yeni Başlayanlar için Taktikler

Her ne kadar zaman ve savaş tecrübesiyle oyunda seviye atlasak da yeni başladığımız zaman Clash Royale Yeni Başlayanlar ile ilgili küçük ipuçlarına bilmek bizi rakiplerimizden bir anda on seviye ileriye götürebilir. Bu yazımızda siz yeni başlayan oyuncularımız için muhakkak bilinmesi, dikkat edilmesi gereken ipuçlarını bir araya topladık.

Oyuna Başlamadan Önce Bilinmesi Gerekenler

Savaşı başlatmadan önce savaşı kazanmanıza yardım edecek tek şey deste seçimidir. Onun için ilk ve en önemli yapılacak şey desteyi dengeli kurmak. Destenizdeki karakterlerin hepsinin atak ya da savunma oyuncularından olmamasına özen göstermelisiniz. Karakterleriniz fazla hedefli olmamalıdır. Fazla hedefli olan karakterler savaş sırasında karşıdaki atağı kesmede her zaman etkili olmuyor. Örnek vermemiz gerekirse Şovalye, İskelet Ordusu ve Silahşör gibi hem atak hem de yüksek hedefli oyuncuları aynı desteye sürmeniz, savaşta aleyhinize olabilir.

Clash Royale deste stratejileri gözeterek( defans, atak ya da savunma yapmaya yönelik ) kurduktan sonra oyunun ilk bir dakikası çok önemli. Saldırmadan sol köşedeki iksirin dolmasını beklemek, hemen saldırmak yerine rakibi izlemek, destesini anlayıp, çözmeye çalışmak oyunu büyük oranda almanıza yarar. Saldırıyı yaptıktan sonra ileriye sürdüğü karakterlerden kart dizilimini takip etmek çok daha kolay olur. Örneğin Cadı ve Minyonları gönderiyorsa geriye sınırlı karakteri kalacaktır tahmin etmek zor değil. Unutmayın destelere ve oyuna karşı hakimiyetiniz oynaya oynaya artacak. Onun için internette tavsiye edilen kartlar yerine kendi elinizi oluşturmak daha mantıklı.

Seviye ve Tecrübe İçin En Kestirme Neler Yapabiliriz?

Seviyeniz altın toplayıp, sandık arttıkça ve karakterlerinizin itemini yükselttikçe artar. Eğer 3-9 saat beklemeyle açılan Clash Royale hazine sandıkları beklemek istemiyorsanız oyun mağazasından taş ya da altın alabilirsiniz. Elinizi ve karakterlerinizi yükseltmek için diğer en kestirme yolsa klan savaşlarına katılmak, klanda hediye alış-verişi yapmaktır. Klanlarda yapılan turnuvalarda oynamanızda seviye için önünüzü açar. Unutmayın ki kulelerinizin yükselmesi lazım kulelerinizi yükseltmek içinse ‘kral seviyesi’nin yükselmesi gerekiyor. Kral Seviyesini yükseltmek içinse oyun kasmalı, yükleme yapmalısınız. Bunlar yapmak zor geldiğinde ise bağış yapmalı diğer klan oyuncularından bağış almalısınız.