Devil May Cry 5’in Sistem Gereksinimleri Belli Oldu

Devasa oyun serisi Devil May Cry’ın yeni sürümü geliyor. Oyuncuların merakla beklediği Devil May Cry 5 oyunu ile ilgili yeni ayrıntılar verildi. E3 duyurusunda kısa bir video ile karşımıza çıkan oyun bir süre önce tanıtım fragmanı ve kısa oynanış videosu ile bomba etkisi yaratmıştı. Oyuncuların yakından takip ettiği ilgili seri hakkında her geçen gün yeni bir haber gelmeye devam ediyor. Devil May Cry 5 oyunu ile ilgili gelen son haber ise oyunun sistem gereksinimleri ile ilgili oldu. Birçok oyuncu, oyunun istediği sistemi öğrenmek için bu haberi bekledi. Aynı zamanda yapımcı firmaya en çok yöneltilen sorular arasında Devil May Cry 5 oyunun sistem gereksinimlerinin ne olduğu yer aldı. Bugün bu sorular yanıt bulmuş oldu.

İLK OLARAK FİYAT AÇIKLANMIŞTI

Devil May Cry 5 oyunu ile ilgili gelen ilk bilgi oyunun fiyatı olmuştu. Devil May Cry 5 oyununun standart sürümünün 259TL ücretle satışa sunulacağı, Deluxe versiyonunun ise 310TL fiyatla satılacağı ifade edilmişti. Dünya çapında normal karşılanan bu rakamlar Türkiye’deki oyuncuları pek memnun etmedi. Devil May Cry 5 oyununun fiyat politikası eleştiri almaya başlasa bile oyunun sistem gereksinimlerinin açıklandığı bilgisi büyük bir ilgi gördü. Türkiye’deki kullanıcılarında sistem gereksinimi konusundaki tartışmalara katılması oyunun ne kadar çok beklenildiğini gözler önüne serdi. Satış rakamlarının ne olacağı merak edilen oyunun sistem gereksinimleri de ortaya çıkmış oldu.

DEVIL MAY CRY 5 SİSTEM GEREKSİNİMLERİ

Devasa oyun Devil May Cry 5’in sistem gereksinimleri resmi olarak açıklandı. Minimum ve maksimum sistem gereksinimleri şu şekildedir;

Minimum Sistem Gereksinimleri

İşletim Sistemi: Windows 7 (64-BIT)
İşlemci: Intel Core i7-4770 3.4GHz veya daha iyisi
Bellek: 8 GB RAM
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX760 veya daha iyisi
DirectX: Sürüm 11
Depolama: 35 GB kullanılabilir alan

Önerilen Sistem Gereksinimleri

İşletim Sistemi: Windows 7 (64-BIT)
İşlemci: Intel Core i7-4770 3.4GHz veya daha iyisi
Bellek: 8 GB RAM
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX960 veya daha iyisi
DirectX: Sürüm 11
Depolama: 35 GB kullanılabilir alan

Xbox One, PlayStation 4 ve Windows platformları için yayınlanacak oyun, 8 Mart 2019 tarihinde piyasaya sunulacak.