Dota 2 | Giriş #2

Harita içinde bulunan pazar/marketlerden kahramanınızın özellikleri yada oynamak istediğiniz rol doğrultusunda farklı itemlerle bir kombinasyon yapabilirsiniz. Bu itemleri almak için creep/düşman kulesi/düşman karakter öldürerek kazanabilirsiniz ve cüzdanınızdaki altın sayısı kendiliğinden sürekli olarak artmaya devam ediyor.

Bu öğeler, Dota 2’nin oyun içi ilerleyişinin anahtarıdır ve bu Dota 2’nin vahşi ruhunun anahtarıdır. Bazı kahramanlar, bu kahraman için alınması gereken öğeler sayesinde normalden fazla bi güce ulaşabilir. Ve bu her kahraman için geçerli bir durum.

Dota 2’nin en büyük gücü, her oyuncu için mevcut olan esnek esnekliktir. Dota 2 oyuncuları arasında yaygın bir terim “her şey değişken” dir ve bu doğrudur. Hiçbir şey doğru seçim değildir ve oyunun öğeleri koleksiyonu diğer oyuncular tarafından verilen kararlara ve stratejilere cevap vermek için çok önemlidir. Diğer takım oyuncusunun görevi ne? Eğer düşman ekibinin “yakalama” özelliği varsa – yani sizi veya takım arkadaşlarınızı yakalayabilir ve tutabilir, hasar verebilir veya hatta sizi öldürebilir – daha sonra, kuvvetli bir karakter bir dövüşün gidişatını ve bir oyunun yörüngesini değiştirebilir.

Uzun süreli oyuncular bile ustalık iddia edemez, çünkü Valve rutin olarak Dota 2’yi çeşitli şekillerde günceller. Bazı değişiklikler ve küçük yeni özellikler güncellemelerle gelir. Ayrıca yeni kahramanlarda güncellemelerle birlikte oyuna geliyor. Bazen yeni öğeler eklenir ve bu yeni öğelerin oyunun gidişatını büyük ölçüde değiştirebilecek gücü olur, haritanın kendisi değişir ve gelişir. Oyun sürekli değişiyor ve devam etmek için aktif bir katılım seviyesi gerekiyor.

Dota 2 maçları nispeten uzun, çok oyunculu oyun standartlarına göre – ortalama maç uzunluğu oyundan oyuna değişiyor; Şu anda 25 ila 35 dakika arasında kalıyor. Bu süre, bir dizi aşama için yeterlidir, erken, orta ve geç  oyun zamanı terimleri. Dota 2, stratejileri oluşturmak ve test etmek için etrafındaki parçaların bir koleksiyonudur ve bu stratejiler işe yaradığında, başka hiçbir oyunun olmadığı hissine kapılabilir.

Daha sade bir ifadeyle: Dota 2’ye ne kadar çok verirseniz, o kadar çok şey ortaya koyar, ne kadar çok ortaya çıkar, ve daha derinlik belirginleşir.