DOTA 2 | Karakterler #10

DOTA 2 | Karakterler #10

Clockwerk

Kuvvet karakteridir. Yakın Dövüşçü – Tetikleyici – Engelleyici – Dayanıklı – Ani Hasar kategorilerinde bulunur.

Battery Assault: Yakınlardaki düşman birimlerine rastgele güçlü şarapneller atar, küçük büyüsel hasar yaratır ve kısa süreliğine sersemletir.

Power Cogs: Clockwerk’ün etrafında yakındaki birimleri hapseden akım yüklü dişliler belirir. Kapanın dışındaki düşmanlar bir dişliye dokunurlarsa geriye tepilerek sağlık ve mana kaybederler. Bir dişlinin gücü akım verdikten sonra biter. Dişliler düşman saldırıları ile yok edilebilir, Clockwerk ise onları tek bir saldırıda yok edebilir.

Rocket Flare: Düştüğü alanda patlayan bir işaret fişeği ateşler, düşmanlara hasar verir ve 10 saniyeliğine görüş sağlar.

Hookshot: Hedeflenen bölgeye bir kanca fırlatır. Kanca bir birime takılırsa Clockwerk o hedefe doğru uçar, yanına geldiğinde de birimi sersemleterek hasar verir. Geçtiği yol boyunca çarptığı düşmanlara da aynı etkiyi gösterir. Aghanim’s Scepter ile geliştirilebilir.

Crystal Maiden

Zeka karakteridir. Menzilli – Destek – Engelleyici – Ani Hasar – Ormancı kategorilerinde bulunur.

Crystal Nova: Belirlenen alandaki düşman hareketini ve saldırı hızını yavaşlatan, hasar verebilen bir buz patlaması oluşturur.

Frostbite: Düşman birimini buzun içine hapseder, düşmana her yarım saniye 50 hasar verdiği gibi onun saldırı yapmasını ve hareket etmesini de imkansız kılar. Seviye 6 ya da daha az olan yaratıklarda 10 saniye sürer.

Arcane Aura: Haritadaki bütün dost birimlerin fazladan mana yenilemesini sağlar. Crystal Maiden’ın fazladan mana yenilemesi artar.

Freezing Field: SÜRELİ – Crystal Maiden’ın etrafında, düşmanları yavaşlatan ve yüksek hasar veren rastgele buz patlamaları yaratır. 10 saniye sürer. Aghanim’s Scepter ile geliştirilebilir.