DOTA 2 | Karakterler #12

DOTA 2 | Karakterler #12

Dazzle

Zeka karakteridir. Menzilli – Destek – Ani Hasar – Engelleyici kategorilerinde bulunur.

Poison Touch: Birden fazla düşman birimine saldıran konik bir zehirli büyü salar. Hedeflere zamanla hasar verir ve onları yavaşlatır. Hedefler her saldırı aldığında, zayıflatma süresi yenilenir.

Shallow Grave: Shallow Grave ile kutsanan bir dost, ölüme ne kadar yakın olursa olsun onun koruması altındayken asla ölmez. Aghanim’s Scepter ile geliştirilebilir.

Shadow Wave: Yakınında duran dostları arasında seken bir güç gönderir, yakınındaki dostlarını iyileştirirken düşmanlarına zarar verir. Dazzle her zaman Shadow Wave tarafından iyileştirilir.

Weave: Zaman içinde hedef bölgedeki dost kahramanların zırhını yükselten ve düşman kahramanların zırhını azaltan bir güçlendirme uygular.

Death Prophet

Zeka karakteridir. Menzilli – Sırtlayıcı – İttirici – Ani Hasar – Engelleyici kategorilerinde bulunur.

Crypt Swarm: Death Prophet’ın önündeki düşman birimlerine vahşice saldırması için kanatlı canavarlar sürüsü gönderir.

Silence: Hedef alandaki düşman birimlerin büyü yapmalarını engeller.

Spirit Siphon: Death Prophet ve bir düşman birim arasında ruhsal bir bağ oluşturur, 14 +  maks sağlığına göre saniye başına hasar çeker ve %5 hareket yavaşlatma uygular.

Exorcism: Yakındaki düşman birimlerinden ve yapılardan can emmek için şeytani ruhları salıverir. Death Prophet, büyünün süresi bittiğinde emilen can kadar iyileşir. 35 saniye sürer.