DOTA 2 | Karakterler #14

DOTA 2 | Karakterler #14

Dragon Knight

Kuvvet karakteridir. Yakın Dövüşçü – Sırtlayıcı – İttirici – Dayanıklı – Engelleyici – Tetikleyici – Ani Hasar kategorilerinde bulunur.

Breathe Fire: Dragon Knight’ın önündeki düşman birimlerini yakan ve saldırı hasarlarını azaltan alev püskürtür.

Dragon Tail: Dragon Knight yakın mesafedeki bir düşman birimine kalkanıyla yapıştırarak sersemlemesini ve hafifçe hasar almasını sağlar. Elder Dragon Form’da iken kullanma menzili 400’e çıkar.

Dragon Blood: Ejderhanın kanı sağlığını yenilemesini hızlandırır ve zırhını güçlendirir.

Elder Dragon Form: Dragon Knight üç efsanevi ejderhanın formundan birisine girip hasarını, hızını ve Dragon Tail’in menzilini artırır ve yeni güçler kazanır. SEVİYE 1 Yeşil Ejder – Aşındırıcı Nefes: Saldırılar 5 saniye boyunca 20 zehirli hasar verir. Binalarda da çalışır. SEVİYE 2 Kızıl Ejder – Sıçramalı Saldırı: Her saldırı 300 yarıçaptaki birimlere hasar verirken Aşındırıcı Nefes birincil hedefe uygulanır. SEVİYE 3 Mavi Ejder Dondurucu Nefes: Her saldırı düşmanın hareket hızını %30, saldırı hızını 30 yavaşlatan 3 saniye süren Sıçramalı Saldırı uygularken Aşındırıcı Nefes hedeflere uygulanır.

Drow Ranger

Çeviklik karakteridir. Menzilli – Sırtlayıcı – Engelleyici – İttirici kategorilerinde bulunur.

Frost Arrows: Drow’un saldırılarına düşmanının hareketini yavaşlatan dondurucu bir etki kazandırır. Kahramanlar üzerinde 1.5 saniye, yaratıklar üzerinde 7 saniye etkilidir.

Gust: Düşmanı susturan ve geri iten bir dalga salar. Geri itme mesafesi düşmanın sana ne kadar yakın olduğuna bağlıdır.

Precision Aura: Menzilli dost kahramanların fiziksel saldırılarına Drow’un çevikliğinin yüzdesine göre fazladan hasar ekler. Kullanıldığında 30 saniye boyunca yaratıklarada etki eder.

Marksmanship: Drow’un savaş deneyimi onun muharebedeki hassasiyetini ve etkinliğini arttırır, pasif olarak fazladan Çeviklik sağlar. 400 menzil içinde düşman kahraman varsa fazladan Çeviklik sağlamaz. Aghanim’s Scepter ile geliştirilebilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here