DOTA 2 | Karakterler #15

DOTA 2 | Karakterler #15

Earth Spirit

Kuvvet karakteridir.  Yakın Dövüşçü – Ani Hasar – Kaçış – Engelleyici – Tetikleyici – Dayanıklı kategorilerinde bulunur.

Boulder Smash: Earth Spirit bir düşmana ya da dosta vurarak onu Earth Spirit’in baktığı yöne doğru ittirir. Eğer Earth Spirit bir alanı hedeflerse, 200 yarıçapındaki en yakın Taş Kalıntısı’na vurur. Seyahat eden birim ya da Kalıntı hasarı tüm düşman birimlere vurur. Eğer Taş Kalıntısı bir düşman birime vurursa ayrıca sersemletilir. Taş Kalıntıları diğer birimlerden daha hızlı seyahat eder.

Rolling Boulder: Earth Spirit kendini bir kayanın içine koyar ve 0.6 saniye gecikmeden sonra, hedef konuma karşı yuvarlanır, düşman birimlere hasar verir. Bir düşman birimine çarparsa veya sersemletilirse durur. Eğer bir Taş Kalıntısı üzerinden yuvarlanırsa daha uzağa ve hızlı gider, kaya bir düşmana çarparsa çarpışılan düşmanların hareket hızı azalır.

Geomagnetic Grip: Earth Spirit Taş Kalıntıyı kendisine çeker. Düşmanlar çekilen birimle susturulur ve çekilen birim bir Taş Kalıntı ise hasar alır.

Magnetize: Küçük bir alanı manyetize ederek birimlerin kısa bir süre hasar almasını sağlar. Manyetize edilen kahraman yakında bulunan Taş Kalıntıların patlamasına yol açar, heykeli yok eder ve yakınlardaki bütün düşman birimlerin manyetize süresini yeniler. Bu işlem bir çok kez tekrarlanabilir. Eğer bir düşman kahraman Geomagnetic Grip veya Rolling Boulder’dan dolayı susturulduysa ya da yavaşlatıldıysa bütün manyetize edilen kahramanlar bu zayıflatmaları paylaşır.

Earthshaker

Kuvvet karakteridir. Yakın Dövüşçü – Destek – Tetikleyici – Engelleyici – Ani Hasar kategorilerinde bulunur.

Fissure: Yere kudretli bir totemle vurarak, geçilemez bir taş yükseltisi yaratır. Bu taş yükselti, düşmanları sersemletir ve hasar verir.

Enchant Totem: Earthshaker’ın totemini bir sonraki saldırıda daha fazla hasar vermesi için güçlendirir. Aghanim’s Scepter ile geliştirilebilir.

Aftershock: Earthshaker yetenek kullandığında çevresindeki düşman birimlere fazladan hasar veren ve sersemleten bir sallantı yaratır.

Echo Slam: Şok dalgaları zemin üstünden giderek düşman birimlere hasar verir. Hasar gören her birim bir yankı yaratarak yanındaki birimlerin de hasar görmesine sebep olur. Gerçek kahramanlar iki yankı yaratılmasını sağlar.