DOTA 2 | Karakterler #2

DOTA 2 | Karakterler #2

Ancient Apparition

Zeka kategorisinde bulunur. Menzilli – Destek – Engelleyici – Ani Hasar kategorilerinde bulunur.

Cold Feet: Düşman birimine zamanla oluşan hasar veren dondurucu bir büyü yapar, fakat düşman birim büyünün yapıldığı yerden uzaklaşırsa etkisi bitebilir. Eğer düşman birim belirtilen menzilden dışarı çıkmazsa, o bölgede sersemler ve 4 saniye boyunca donmuş vaziyette durur.

Ice Vortex: Menzili içerisinde hareket hızını yavaşlatan ve büyü hasarını arttıran bir soğuk enerji girdabı yaratır. 16 saniye sürer.

Chilling Touch: Buz gibi bir rüzgar müttefik kahramanları büyüler, onları belli bir sayıda fiziksel saldırı için fazladan büyüsel hasar vermesini sağlar. Bu sırada her saldırı düşmanın hareket hızını yavaşlatır. Ancient Apparition bu güçlendirmeyi her zaman alır. 30 saniye sürer.

Ice Blast: Savaş alanının herhangi bir yerine işaretleyici fırlatır; hasar veren dolu patlamasının alanını belirlemek için yeniden tetiklenmesi gerekir. İşaretleyici ne kadar uzağa giderse patlama o kadar büyük olur. Patlamanın içinde yakalanan veya buzlu top tarafından dokunulan düşmanlar Frostbitten zayıflatmasıyla etkilenip hasar alır ve sağlık yenilenmesi önlenir. Frostbitten bir birimin sağlığı belirli bir yüzdeden aşağı düşerse düşman anında parçalanacaktır. Aghanim’s Scepter ile geliştirilebilir.

Anti-Mage

Çeviklik kategorisinde bulunur. Yakın Dövüşçü – Sırtlayıcı – Kaçış – Ani Hasar kategorilerinde bulunur.

Mana Break: Her saldırıda rakibin manasını yakar. Mana Break yakılan mananın %50’ı kadar hedefe hasar verir.

Blink: Anti-Mage’in mücadeleye girip çıkmasını sağlayan kısa mesafeli ışınlanma.

Spell Shield: Anti-Mage’in büyü hasarına karşı direncini arttırır. Aghanim’s Scepter ile geliştirilebilir.

Mana Void: Hedef birimin eksik olan her manası için ona ve çevresindeki düşmanlara hasar verilir. Ana hedef ayrıca kısa bir süreliğine sersemletilir.