DOTA 2 | Karakterler #20

DOTA 2 | Karakterler #20

IO

Kuvvet  karakteridir. Menzilli – Destek – Kaçış – Ani Hasar kategorilerinde bulunur.

Tether: Io’yu dost bir birime bağlar ve Io ve bağlanan kişiye fazladan hareket hızı verir. Io sağlık veya mana yenilediği zaman bağlı olduğu birim 1.5 katı yenilenir. Bağın içinden geçen herhangi bir düşman birim yavaşlatılır. Dost birim çok uzağa giderse ya da Io bağı iptal ederse bağ kopar.

Spirits: Io, etrafında dönerek daireler çizen beş adet ruh çağırır. Eğer parçalardan biri bir kahramana çarparsa patlar ve etrafındaki alanda bulunan tüm düşman birimlerine hasar verir. Yaratıklar ruh parçalarına temas ettiklerinde çok az hasar alırlar fakat ruhları patlatmazlar. Süresi bittiğinde kalan bütün Ruhlar patlar.

Overcharge: Io, saniye başına sağlık ve mana feda ederek fazladan saldırı hızı ve hasar azaltma kazanır. Eğer Io bir dost birime bağlı ise, o birim de bonusları elde eder.

Relocate: Kendini ve herhangi bir bağlı dost birimi herhangi bir konuma ışınlar. Büyü sona erdikten sonra sen ve sana bağlı herhangi bir dost birim asıl konuma geri döner. Çift tıklamak takımının üssüne ışınlar.

Jakiro

Zeka  karakteridir. Menzilli – Destek – Ani Hasar – İttirici – Engelleyici kategorilerinde bulunur.

Dual Breath: Jakiro’nun önündeki yoldan önce bir buz patlaması, sonra da bir alev dalgası geçer. Buz düşmanları yavaşlatırken, alev düşmanlara süreli hasar verir.

Ice Path: Jakiro’nun önünde, temas eden düşmanlara hasar veren ve donduran bir buzdağı yaratır.

Liquid Fire: Jakiro saldırısına eklenen özel bir güçle belirli bir alan içindeki düşmanı yakarak saldırı hızlarını azaltır.

Macropyre: Jakiro geniş bir çizgide kalıcı bir ateş çıkarır ve ateş içinde yakalanan düşman birimlerine her saniye hasar verir. Aghanim’s Scepter ile geliştirilebilir.