DOTA 2 | Karakterler #3

DOTA 2 | Karakterler #3

Arc Warden

Çevik bir karakterdir. Menzilli – Sırtlayıcı – Kaçış – Ani Hasar kategorilerinde bulunur.

Flux: Hareketli ve dengesiz enerji ile bir düşman hedefi yutar, eğer yalnız kalırsa hareket hızını yavaşlatırken zamanla hasar verir. Eğer yakınlarda bir düşman birimi varsa etki engellenir.

Magnetic Field: Uzayı bükerek, içindeki dost kahramanlara ve binalara dışarıdan gelen saldırılara karşı savuşturma veren dairesel bir alan ortaya çıkartır.

Spark Wraith: Yavaşça oluşan ve hedeflenen bölgede bir düşman gelene kadar devriye gezen bir Hayalet Kıvılcım çıkarır. Hedef hayaletleri bulunca büyüsel hasar verir ve birimi yavaşlatır.

Tempest Double: Arc Warden, parçalanmış elementleri kısa bir süreliğine tek bir hale getirerek kendisinin kusursuz bir elektrik kopyasını oluşturabilir. Kopya Arc Warden’ın ölünce düşen eşyalar ve tüketilenler hariç bütün mevcut eşyalarını ve büyülerini kullanabilir. Kopyanın eşyalarının ve yeteneklerinin ayrı dolum süreleri vardır.

Axe

Kuvvet kategorisinde bulunur ve diğer özellikleri: Yakın Dövüşçü – Tetikleyici – Dayanıklı – Engelleyici – Ormancı.

Berserker’s Call: Axe, çevredeki düşmanlara, kendisine saldırması için sataşır ve bu süre içinde fazladan zırha sahip olur.

Battle Hunger: Bir düşman birimini yavaşlatacak ve hasar alacak şekilde kızdırır. Kızgınlık, etkilenen birimin başka bir birimi öldürmesiyle ya da sürenin bitmesiyle son bulur. Axe, Battle Hunger tarafından etkilenen her birim için hareket hızı kazanır. Aghanim’s Scepter ile geliştirilebilir.

Counter Helix: Saldırıldığında sarmal bir karşı atak yapan Axe, bu saldırıyla çevresindeki tüm düşmanlara saf hasar verir.

Culling Blade: Axe gördüğü bir zayıflıktan yararlanarak saldırı yapar, düşük sağlığa sahip düşman bir birimi anında öldürür ya da ortalama hasar verir. Eğer bir düşman birim bu şekilde öldürülürse, dolum süresi sıfırlanır. Axe ve yakındaki dost birimler fazladan hareket hızı kazanır.