DOTA 2 | Karakterler #4

DOTA 2 | Karakterler #4

Bane

Zeka öncelikli karakterdir. Menzilli – Destek – Engelleyici – Ani Hasar – Dayanıklı kategorilerinde bulunur.

Enfeeble: Düşman biriminin fiziksel hasarını düşürerek birimi zayıflatır. 20 saniye sürer.

Brain Sap: Düşman biriminin hayat enerjisini emer, Bane’i iyileştirir ve hasar verir. Aghanim’s Scepter ile geliştirilebilir.

Nightmare: Düşman veya dost bir kahramanı uyutur. Uyuyan birimler saldırıldığında uyanır fakat Nightmare saldıran birime geçer. Bane uykudaki hedeflere rahatça saldırabilir.

Fiend’s Grip: SÜRELİ – Düşman birimi, 5 saniye süreyle, etkisiz hâle getirilir ve süre bazlı hasar görür. Bu süre içinde azami manası üstünden her 0.5 saniye manası çalınır.

Batrider

Zeka öncelikli karakterdir. Menzilli – Tetikleyici – Ormancı – Engelleyici – Kaçış kategorilerinde bulunur.

Sticky Napalm: Bir alanı yapış yapış yağa bulayarak Batrider’ın saldırılarını ve yeteneklerini güçlendirir, aynı zamanda düşmanların hareket ve dönme hızlarını azaltır. Sticky Napalm’ın fazladan uygulanması hasarı arttırır, en fazla 10 kere birleşir. Fazladan hasar yaratıklara karşı yarıya iner.

Flamebreak: Hedef noktaya ulaştığında patlayan bir molotof kokteyli atar. Alandaki düşmanlara hasar verir ve onları geriye iter.

Firefly: Batrider göklere çıkar, uçtukça arkasında yanan bir iz bırakır. Ateş dokunduğu düşmanlara hasar verir ve Batrider’in altındaki ağaçları yok eder. Batrider uçarken engellenmemiş hareket ve görüş kazanır.

Flaming Lasso: Bir düşmanı kementle yakalayarak Batrider’ın peşinde sürükler. Kurbanlar yaya olarak geçilmesi imkansız olan arazilerden sürüklenemez. Kemente tutulmuş birimler hareket edemez, saldıramaz ve yeteneklerini kullanamazlar. Işınlanma, kementin bağını koparır. Aghanim’s Scepter ile geliştirilebilir.