DOTA 2 | Karakterler #9

DOTA 2 | Karakterler #9

Chen

Zeka karakteridir. Menzilli – Destek – Ormancı – İttirici kategorilerinde bulunur.

Penitence: Bir düşman birimini daha yavaş hareket etmek ve daha fazla hasar almak zorunda bırakır.

Test of Faith: Düşmanına rastgele bir hasar vererek inancını sınar. Dost birimleri rastgele bir miktarda iyileştirir. Kendi üzerinde kullanıldığında tam bir etki gösterir.

Holy Persuasion: Bir düşman yaratığın veya tarafsız yaratığın kontrolünü verir. Çevirilen birimin canı eşik değerinden azsa eşik değerine çıkar. \Dostları üsse yollamak için kullanılabilir. Eğer Chen üzerinde kullanılırsa, Chen’in Holy Persuasion yeteneği tarafından kontrol edilen tüm birimler ona ışınlanır. Aghanim’s Scepter ile geliştirildiğinde Chen’in Ancient yaratıkları kontrol edebilmesini sağlar. Kontrol edilebilecek Ancient yaratık sayısı Hand of God’un seviyesine bağlıdır.

Hand of God: Chen’in kontrolü altındaki tüm yaratıklarını ve haritadaki tüm dost birimleri iyileştirir. Aghanim’s Scepter ile geliştirilebilir.

Clinkz

Çeviklik karakteridir. Menzilli – Sırtlayıcı – Kaçış – İttirici kategorilerinde bulunur.

Strafe: Clinkz yaylım ateşi açar. Saldırı hızını kısa bir süreliğine önemli bir ölçüde artırır ve Clinkz’e otomatik olarak üstüne gelen 3 atıştan kaçabilme imkânı verir.

Searing Arrows: Clinkz’in oklarını ateşle güçlendirerek fazladan hasar vermesini sağlar.

Skeleton Walk: Clinkz, saldırana veya bir yetenek kullanana kadar birimlerin arasında görünmez bir şekilde hareket eder.

Death Pact: Clinkz hedeflediği düşman birimini yer ve onun sağlığının belli bir kısmını kendine saldırı ve maksimum sağlık olarak aktarır.