Efsane Oyun Streets Of Rage Geri Dönüyor!

Atari oyunlarının popüler olduğu 90’lı yıllarda en çok konuşulan atari oyunlarından birisi olan Streets Of Rage isimli oyun geri dönüş yapıyor. İlk 3 serisi ile büyük bir hayran kitlesi oluşturan ve sokak dövüşün farklı bir  boyuta taşıyan Streets Of Rage isimli oyunun dördüncü serisi yola çıkıyor. Sega tarafından geliştirilen ve dağıtılan efsanevi oyunun dördüncü serisi resmi olarak duyuruldu. Oyun severlerin birçoğu ilgili haberi görünce mutluluk yaşadı. Büyük bir aranın ardından böyle bir haberin gelmesi hem seriyi canlı tutacak hem de seriyi yakından takip eden ve oynayan oyuncular büyük bir mutluluk yaşayacak. Özellikle yeni dönem grafikler ile oluşturulacak olan Streets Of Rage 4 isimli oyunun büyük bir beğeni toplayacağı ifade ediliyor.

YILLAR SONRA YENİDEN SAHNEDE

İlk çıkış yaptığı dönemde basit bir atari oyunu olarak hafızalara kazınan ve zaman içerisinde büyük bir atılım yaparak kendisini geliştiren Streets Of Rage isimli oyun, geçmiş dönemden günümüze taşınmıştır. Bazı emülatörler vasıtasıyla bilgisayarda oynanan ve bu fırsat ile nostalji yapılmasına imkan tanınan efsane serinin yeni versiyonu nasıl olacak şimdiden merak ediliyor. Sokak dövüşlerini belirli bir platform üzerinde sürdürmek ve sokakların hakimi olmak sizin de hoşunuza gidecek. Bilgisayara uygun grafik desteği ile birlikte çıkış yapacağı ifade edilen Streets Of Rage 4 isimli oyun hakkında çeşitli ayrıntılar sunulmaya başlandı. Önümüzdeki günlerde ise yeni ayrıntılar verilecek.

OYUNUN TANITIMI YAPILDI

Oyunun tanıtımının kısa süre önce yapılmasıyla birlikte oyuncularda büyük bir merak oluştu. Efsane oyunun tanıtımında ise birçok sürprize yer verildi. Oyun, yaratıcılarına göre klasik dövüş oyununun ve özgün öykünün yeni dövüş mekaniği ile geliştirilmiş bir birleşimi ve “tamamen orijinal bir arcade (atari oyunu)” olacak. Videoda da göründüğü gibi, seride Axel Stone ve Blaze Fielding karakterleri bulunuyor. İlgili karakterlerin ne kadar sevildiği ve oyunun orjinaline sadık kalacağı bilgisi ise gelen en önemli ayrıntılar arasında yer alıyor. Oyunun çıkış tarihi henüz belirlenmedi. Ancak önümüzdeki günlerde bu konu hakkında bilgi verileceği ifade ediliyor.

Streets of Rage 4 Tanıtım Videosu: