Elon Musk’ın Favori Video Oyunları

Teknoloji dünyasının önemli ürünlerinden birisi olan bilgisayar oyunlarının teknolojik gelişmeler ile ilgilenen isim Elon Musk tarafından değerlendirildiği gözlemlendi. Ünlü ismin birçok oyun projesinesosyal medya hesabı üzerinden yorum yaptığınız ve oyunlarla yakından ilgilendiğini görmek mümkün. Elon Musk’ın ilgilendiği oyunların bazıları dikkat çeken oyunlar listesinde yer alıyor. Bazıları ise dünya üzerindeki oyuncuların yoğun bir şekilde ilgi gösterdiği oyunlar arasında yer alıyor. Ünlü ismin oyunlarla bu kadar haşır neşir olması ise oyuncuların yüzünü güldürüyor. Çünkü teknoloji dünyasında önemli çalışmalara imza atan Elon Musk’ın bu sektöre ilgi duyması sektörün anlam ve önemini de arttırıyor. Elon Musk’ın boş vakitlerinde ve çalışma sürecinin dışında bu tür oyunlara zaman ayırdığı biliniyor.

ELON MUSK’IN FAVORİ OYUNLARI

Elon Musk’ın favorisi olarak bilinen birçok oyun oyuncularında dikkatini çekiyor. Özellikle Musk’ın bazı sorulara net yanıtlar vermesi o oyun ile ilgili belirli bir kitlenin de dikkatini çekmekteydi. Kendisine özel olarak soru yöneltilen Elon Musk bu soruları resmi sosyal medya hesabı üzerinden yanıtlayarak oyun dünyası ile ilgili fikirlerini açıklamıştı. Aynı zamanda oyunculara çeşitli oyunları önererek favori oyunlarının hangisi olduğunu da gözler önüne sermişti. Geçmişten bu yana birçok oyun önerisinde ve yorumunda bulunan Elon Musk bu konuda önemli oranda ilgi görmüştür. Peki Elon Musk’ın favori oyunları hangisi? Siz de bu konuyu merak ediyorsanız yazımızın devamında o oyunları açıkladık..

ELON MUSK’IN ÖNERDİĞİ OYUNLAR

Elon Musk oyun dünyasında bazı markaları ön plana çıkarmış ve bazı oyunların daha iyi olduğunu savunmuştur. İşte Elon Musk’ın oyun tercihleri;

  • Overwatch: Elon Musk kendisine sorulan bir soru üzerine oyunculara Overwatch oyunu önermiştir.
  • Bioshock: Elon Musk’ın vazgeçemediği ve hikayesinde etkilendiği bir diğer oyundur.
  • Saint’s Row IV: Uzaylılar tarafından istila edilen dünya Elon Musk’ın hoşuna gitmiş görünüyor.
  • Mass Effect 1-2: Bilim kurgu alanında en başarılı yapım olarak dikkat çeken oyunlardan birisidir.
  • Fallout Serisi: Elon Musk’ın bir diğer favorisi Fallout serisi oldu.
  • Civilization: Elon Musk devasa strateji oyununu beğenmeden geçmedi.
  • Kerbal Space Program: Uzaya dair en ayrıntılı oyunlardan birisi olan bu oyun Musk’ın favorileri arasında yer alıyor.