En İyi MMORPG Oyunları (GÜNCEL)

Gelmiş geçmiş en iyi MMORPG oyunlarının yer alacağı bu başlıkta en çok tercih edilen ve aktif kullanıcı sayısı en fazla olan oyunları listeleyeceğiz. Sizler için hazırladığımız bu listede dünya çapında ilgi gören oyunlar yer alacağı gibi Türkiye’de de popüler olan bazı oyunları görmeniz mümkündür. Oyuncuları hakim olduğu bu tür oyunlar daha fazla zaman geçirilen ve online yapısı ile etkileşimi arttıran oyun türleridir. Genellikle farklı türde olabilen oyunlar ortak noktada buluşmak için idealdir. Türkiye’deki oyuncularında sıklıkla tercih ettiği MMORPG türü oyunlar altyapı bakımından oldukça kuvvetlidir. Sürekli olarak farklılık sunması güncellenmesi ve yenilikleri ile dikkat çekmesi oyunları eşsiz kılmaktadır. MMORPG türünü sevenlerin bu tür oyunlara göz atması ve denemesi gerektiği bilinen bir gerçektir.

EN İYİ MMORPG OYUN TÜRLERİ

Farklı kriterler baz alınarak hazırlanmış olan bu listede bazen aktif kullanıcı sayısı bazense popülarite göz önünde bulundurulmuştur. En iyi MMORPG oyun türleri arasında yer alan bu isimler aşağıda listelenmiştir. İşte en iyi MMORPG türüne ait oyunlar;

Ultima Online: Büyük bir kullanıcı kitlesine sahip olan Ultima Online 1997 yılında üretilmiş olan oyundur. Geçmiş dönemin teknolojisi baz alındığında büyük bir işin altından kalktıklarını söylemek yanlış olmayacaktır. En köklü MMORPG oyun türü olarak ön plana çıkan bu oyun dünya üzerinde geniş kitlelere sahiptir.

RuneScape: 2001 yılında çıkış yapan bu oyun 3 boyutlu MMORPG çağının öncü ürünlerinden birisidir. Bugün ismi daha çok bilinen World of Warcraft’tan çok daha önce çıkış yapan bu oyun halen güncellenmekte ve oyun motorundaki yenilikler ile muhteşem ayrıntılar sunmaktadır.

Diablo 2: Daha çok tek kişilik oyun modu ile tanınan Diablo 2 aslında devasa bir RPG oyunu olarak ön plana çıkmaktaydı. Oyunun bu yönü birçok kişi tarafından yeteri düzeyde keşfedilememiştir. Ancak keşfeden kişiler için en iyi RPG oyunu olarak tanımlanmıştır.

Knight Online: Geçmiş dönemlerde MMORPG oyunu yetersizliğini fırsat bilerek çıkış yapan bu oyun bir döneme damga vurmuş ve çocukların okuldan kaçıp bu oyunun başına oturmasına bile neden olmuştur. Halen tercih edilen oyunlar arasındadır.

The Elder Scrolls Online: Devasa online oyun Skyrim’in başarısının ardından önemli bir proje olarak ön plana çıkmıştır. Aynı zamanda Morrowind isimli genişleme paketi ile kısa süre önce adından bir kez daha söz ettirmiştir.