FIFA 2019 Fiyatlarında İndirim Oyunu

Futbol oyunlarında dev marka olan FIFA’nın bu seneki fiyatları Türkiye’deki satış fiyatı üzerinden dikkat çekmişti. Minimum 350TL bandında olan fiyatlar özellikle konsol tarafından büyük yankı uyandırmıştı. Oyuncuların çileden çıkmasına neden olan bu duruma yetkililer bir çözüm bulduğunu iddia etti. Her yıl yeni bir sürümle karşımıza çıkan FIFA oyununun bu yıl ki versiyonunda indirim yapılacağı iddia edildi. İlgili haber oyuncuların yüzünü güldürdü. Fakat indirimin bir oyundan ibaret olduğu gözlemlendi. Oyuncular bir nebze de olsa indirim yapılmasından dolayı mutlu olacaktı ancak oyun fiyatlarının kritik seviyeleri aşması ile birlikte gelecekte nasıl bir yol izleneceği ise şimdiden merak edilmeye başlandı. Özellikle FIFA oyununun bu konudaki stratejisi eleştirilmektedir.

FIFA 19 İNDİRİME GİDİYORMUŞ GİBİ YAPTI

Oyuncuların yoğun tepkisi sonrası konsol satış fiyatlarında indirime gidileceği iddia edilmişti. Bu iddiaların ardından çıkan haberlere göre belirlenen fiyatlar ise şu şekilde olmuştu;

  • FIFA 19 Standart Sürüm: 209 TL
  • FIFA 19 Şampiyonlar Sürümü: 269 TL
  • FIFA 19 Ultimate Sürüm: 299 TL

Daha önceki PS4 Ön Sipariş fiyatları şu şekildeydi:

  • FIFA 19 Standart Sürüm: 359 TL
  • FIFA 19 Şampiyonlar Sürümü: 449 TL
  • FIFA 19 Ultimate Sürüm: 499 TL

Yukarıdaki bilgiler ışığında arada 150TL’lik bir fark olduğunu görmek mümkündür. Bu fiyatların gerçek olmadığı ve kısa süre içerisinde PSN Store’daki fiyatların güncellendiği gözlemlendi. Oyuncular yaşanan durumun ardından adeta hayal kırıklığına uğradır. Neredeyse %50’lik indirim iddiaları oyuncuların yüzünü bir nebze de olsa güldürmüştü..

FIFA 19 OYUNCULARI Tİ’YE ALDI

EA Sports’un markalaşan oyunu FIFA 2019 fiyatları ile ilgili gözlemlenen durum oyuncuları önce sevindirdi sonra hayal kırıklığına uğrattı. Yaşanan durumun ardından birçok oyuncu adeta isyan etti. İndirimli fiyatlarla oyunu satın alabileceği iddia edilen oyuncular PSN Store’daki güncellemeyi gördükten sonra şok yaşadı. Fiyatların eski haline döndüğü ve kısa süre içerisinde yapılan bu düzenleme ile eski satış fiyatlarının geçerli olduğu gözlemlendi. Böyle bir girişimin neden yapıldığı bilinmiyor. Ancak firmanın ilgili konu ile alakalı açıklama yapması bekleniyor. Eğer siz de indirimi takip ettiyseniz bu konuda hakkında merakla yeni bir bilgi bekliyorsunuzdur. Herhangi bir güncelleme olduğunda sizlerle paylaşacağız.