FM 2019 Mobil Versiyonu Ücretsiz Olacak Mı?

Devasa oyunlar arasında yer alan FM serisinin bilgisayar versiyonunun çıkış tarihi yaklaştıkça mobil versiyonu da merak edilmeye başlandı. Oyuncuların yoğun ilgi gösterdiği mobil versiyon hakkında dikkat çekici bilgiler gelmeye başladı. FM 2019 oyununun mobil versiyonu hakkında verilen ayrıntılar tatmin edici düzeyde bulundu. Türkiye fiyatının yüksek olması nedeniyle bilgisayar versiyonu eleştiri oklarının hedefi olmuştu. Ancak oyunun mobil versiyonunda nasıl bir yol izleneceği merak ediliyordu. Mobil versiyon ile ilgili gelen ilk bilgi oyunun ücretsiz olmayacağı oldu. Oyuncuların bu konudaki hayal kırıklığını anlamak mümkün. Çünkü Türkiye fiyatının yüksek olması ile birlikte mobil versiyonunun da ücretsiz olmayacağı bilgisi birçok kişiyi hayal kırıklığına uğrattı. Bilgisayar versiyonunun 179 TL bandına fırlaması ise asıl sebepler arasında yer aldı.

FM 2019 MOBİL HAKKINDA İLK BİLGİ

FM 2019 oyununun mobil versiyonu ile ilgili bazı ayrıntılar belli oldu. Özellikle mobil platform için açıklanması beklenen oyunlardan birisi olması ile ön plana çıkan FM 2019’un resmi çıkış tarihi belli oldu. Oyunun 2 Aralık 2018 tarihinde bizlerle olacağı kesinleşti. Aynı zamanda Football Manager 2019 Mobile ve Football Manager 2019 Touch olarak iki farklı sürüm olarak karşımıza çıkacak olan oyun, gol çizgisi teknolojisi ve VAR gibi yeni oynanış özellikleri ve çeşitli hata düzeltmeleriyle karşımıza çıkacak. Oyunda geçtiğimiz sene bulunmayan Bundesliga da lisanslanmış olarak karşımıza çıkacak. Oyunda VAR sisteminin olması büyük bir heyecan yarattı. Böylece daha adil maçlar oynanabilecek.

FM 2019 MİKRO ÖDEME SİSTEMİNE SAHİP OLACAK

FM 2019 oyununun yeni versiyonu ile ilgili olarak yapılan açıklamalardan birisi de mikro ödeme sistemine sahip olmasıdır. Oyunun mikro ödemeler ile sunulacak olması birçok oyuncu için hayal kırıklığı yaratan unsurlar arasında yer aldı. Oyunun tamamen ücretsiz olmasını bekleyen oyuncular bu haberle birlikte menajerlik oyununa olumsuz bakmaya başladı. Global anlamda bu sistem çok büyük bir sorun yaratmasa bile Türkiye’deki oyuncular için önemli bir problem olmaya devam ediyor. Özellikle döviz kurundaki artış eğlence sektörünü de büyük oranda etkilemiştir. Eğer siz de mobil versiyonu almayı düşünüyorsanız var olan bu özellikleri incelemeli ve gözden geçirmelisiniz.