Fortnite Sezon 6’da Şeytani Bir Evren Olabilir

Devasa online oyunu Fortnite her geçen gün adından daha sık söz ettirmeye başladı. Oyunun fanları arasındaki iddialar ise ortalığı karıştırmaya başladı. Her sezon onlarca yenilik ile kullanıcıların karşısına çıkan Fortnite oyunu bu kez dikkat çeken yeniliklere imza atacak. Hatırlanacağı gibi gerilim atmosferini daha önce oyuna yansıtan yapımcı ve geliştirici ekip; domates şehri bölümünün adını domates tapınağı olarak değiştirmiş ve karanlık bir atmosfer sunmuştur. Oyuncular ilgili bölüme yoğun katılım göstermiş ve oyunu favorilerine eklemişti. Domates tapınağı bölümünün ardından yeni sezon hakkındaki iddialarda benzer yönde oldu. Hatta bazı oyuncular bu iddiaları destekleyen maddeler buldu. Fortnite’ın bu konuda ne yapacağı ise merak ediliyor.

YENİ SEZONA DAİR İPUÇLARI

Fortnite oyununun yeni sezonu birçok kullanıcı tarafından merak ediliyor. 6.sezon olarak bilinen yeni sezonda nasıl bir atmosfer olacağı bilinmiyor. Ancak sızdırılan bazı görseller ve yapılan bazı araştırmalar şeytani bir atmosferin kullanıcıları beklediğini doğruluyor. Bu konuda ortaya atılan kuvvetli iddialar mevcut. Aynı zamanda bu iddiaları kuvvetlendiren bazı tespitlerde dikkat çekiyor. Oyun geliştirici ekibinin ser verip sır vermediği noktada kullanıcıların yakaladığı bazı unsurlar oyunun geleceğindeki sır perdesini aralar nitelikte oldu. Özellikle online oyuncuların dikkatini fazlasıyla çeken Fortnite’ın sosyal medyada da yüksek oranda ilgi görmesi ve tartışma platformu yaratması dikkat çeken bir diğer konu oluyor. Peki yeni sezonda dikkat çeken başka bir şey olacak mı?

ŞEYTANİ EVRENE SON ADIM

Yeni sezona dair ilk ipucu Brite Bomber (Bombacı Kız) karakterinin yer aldığı yükleme ekranı oldu. Yükleme ekranında dikkat çeken ilk ayrıntı kızın yansıması oldu. Kızın mor bir cama dokunmasıyla birlikte karşı tarafta oluşan silüet bazı oyuncuların dikkatinden kaçmadı. Hatta bazı oyuncular daha da derine giderek kızın üzerindeki t-shirt’te yer alan ürpertici figürü ortaya çıkardı. Bu iddianın ardından dikkat çeken bir diğer konu ise oyun dosyalarında yer alan “lav” ve “volkan” isimli dosyalardaki Ganimet Gölü’nün akışkan, değişik bir sıvıyla dolu olduğunu gördü. Bu iki iddia yeni sezonda şeytani bir atmosferin oyuncuları beklediğini gösteriyor. Bakalım yeni sezon nasıl olacak..