Fortnite’ta Bir Oyuncu Kill Rekorunu Yerle Bir Etti!

Fortnite’ın geçtiğimiz günlerde gerçekleşeceğini duyurduğu oyunda bir ilki gerçekleştirecek füze ateşlemesi sayesinde fırsattan faydalanan bir oyuncu bugüne kadar bir oyunda alınan en yüksek kill sayısına ulaştı. Füzenin ateşlenmesi sırasında bu olayı izlemek için oyuncular oyunu bırakıp merdivenler ile yüksek bir yapı inşa etmeye başladılar.

Oyuncuların oyunu bırakıp füzeyi izlemesinden yararlanan Elemental_Ray adlı bir oyuncu füzeyi izlemek için yapılmış olan merdivenin ucunu yok ederek, oyun fiziği kuralları gereği yapının yok olmasını ve dolayısıyla oyuncuların aşağı düşmesiyle şuana kadarki en yüksek rekor olan bir oyunda 33 kill i geride bırakarak 48 kill sayısında ulaştı. Su uyur düşman uyumaz sözünün bir kez daha ne kadar doğru olduğunu bizzat oyunda yaşamış olduk. Kimileri bu hamlenin etkinliği sabote ettiğini düşünse de kimileri de etkinliğin unutulmaz olmasını sağladığı görüşünde.

Elemental_Ray adlı oyuncunun gerçek kill durumu ve KD durumuna baktığımızda 0.47 KD oranıyla sıkı bir oyuncu olmadığını söyleyebiliriz. Güzel ve akıllıca düşünülmüş bir hamle kendisini tebrik ediyoruz. En yakın rakibi PUBG’yi yerle yeksan eden Fortnite bu tarz etkinliklerle oyuncuların gönlünde taht kurmaya devam edecek gibi gözüküyor. Battle Royale arenasında zirveyi oynayan bu ikilide Fortnite, son zamanlarda artan oyuncu sayısı, reklamlar ve etkinliklerle bu yarışta önde olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. İlerleyen zamanlarda PUGB tarafında da bu etkinlik karşısında ne cevap verileceğini hep birlikte göreceğiz. Belki onlarda fırlatılan roketi geri indirip bize bir şov izletebilirler hem de güzel bir mesaj verilmiş olur. Etkinliği ve olayı aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.