Google Oyun Konsolu Geliştiriyor!

Google Oyun Konsolu Geliştiriyor!

Geçmiş olduğumuz aylarda bir söylenti olan ” Google’ın kendi oyun konsolu” söylentisi gerçekleşiyor. Yeni paylaşımlara göre Google artık oyun sektörü ile yakından ilgileniyor gibi gözüküyor. Diyeceğimiz  şudur ki Google Oyun Konsolu  yakın süreçte karşımızda olacak gibi duruyor.

Google Oyun Konsolu İhtimali

Yapılan yorumlamalara göre Google’ın tam olarak dahil olacağı oyun sektöründe bir alan yok. Fakat bir platform geliştiriliyor ve şirket, oyun geliştiricilerini işe alma da hız kesmiyor. Bu duruma bakacak olursak eğer Google kendi Steam gibi bir platformunu yapıyor olabilir. Böyle bir durum söz konusu olursa eğer çok büyük bir rekabet olabilir. Çok güvenilir 5 kaynakta bu tarz yorumlarla konuyu okuyanlarına gösteriyor.

Böyle bir platform çıkarsa eğer bir zamanlar PUBG ile Fortnite arasında olan rekabet gibi platformlar arasında da büyük bir rekabet oluşabilir. Birçok oyunun benzeri çıkabilir. Haliyle oyunlar sürekli olarak güncellemeler ile daha iyi olmak adına yenilikler yapmak zorunda kalacaktır. Bu durum elbette oyuncular adına iyi bir durum. Fakat oyun yapımcılarının hoşuna gitmeyen bir durum gibi gözüküyor. Elbette uyuşuk oyun geliştiricileri tarafından. Umarız ki böyle bir platform oluşur ve yeni rekabetler ile oyuncular adına daha iyi deneyimler sunulur.