Gta Sa-Mp nedir?

Gta San Andreas 26 ekim 2004 tarihinde piyasaya sürülmüş bir gta serisidir. Belli bir oyuncu kitlesine ulaşan gta san andreas oyunu 2 yıl gibi bir süreden sonra çoklu oyuncu yani multiplayer serisinin ilk temelleri atıldı. Oyuncular tarafından yoğun bir ilgi gören gta sa-mp 2004 yılında tam anlamıyla tüm dünyaya sunulduktan sonra gta sa-mp oyuncular indirdikleri gta san andreas multiplayer programı ile tüm herkes karşılıklı gta san andreas zevkini tattı. Türkiye de açılan sa-mp serverleri git gide popüler hale gelince server sayıları git gide artmaya başladı. Bir çok oyun modu ile tüm gta severler o dönemin en iyi gta serisine tanık oldu.

Oyuncular serverlerde kurduğu gruplar ile birbiri ile kıyasıya bir mücadeleye girdi. Gta sa-mp coderleri tarafından yapılan objeler sayesinde oyuncular çok farklı bir gta san andreas mapı ile karşılaştı. Bu objeler ile arabalar için bir çok araba sürüş yeri yapıldı. Gta sa-mp indirmek için buraya tıklayın ardından indirmiş olduğunuz setup dosyasını gta san andreas klasörünü bularak ileri demeniz yeterli olacaktır. Kurulan gta sa-mp uygulamasını açın ardından açmış olduğunuz gta sa-mp arayüzünden internet bölümünü seçerek bir servere bağlanarak sizde gta sa-mp oyununun bir parçası olabilirsiniz.

 

Son olarak Clash Royale oyunu nedir, nasıl oynanır? isimli konumuzda Cash Royale hakkında ayrıntılı bilgi verdik ve bu konuda detaylara yer verdik.