Halo 3 Bilgisayar Üzerinde Oynamak

Halo 3 Bilgisayar Üzerinde Oynamak

Günümüzde bulunan Xbox ve Playstation gibi konsollar içerisinde bulunan birçok farlı oyun mevcut. Bu oyunların severleri de oldukça fazla ve bu oyunları bilgisayarda oynamak isteyen ve bunu talep eden birçok kişi mevcut. Bu duruma da bazı emülatörler el atıyor. Bu sayede farklı platformlar üzerindeki oyunları bilgisayar üzerinde oynayabiliyoruz. Halo 3 Bilgisayar üzerinde de oynamak bu sayede mümkün oluyor.

Halo 3 Bilgisayar Üzerinde Oynama Yolu

Xbox cephesinde benimsenmiş olan oyunlardan olan Halo da maalesef farklı platformlarda sunulmuyordu. Farklı platformlarla paylaşılmayan bu oyun geliştiriciler ile oynanılabilir kılındı. Serinin en popüler oyunu olan Halo 3 Bilgisayar platformu üzerinde oynatılabilir hale getirildi. Xenia emülatörü yardımı ile biligisayar üzerinde oynanan oyun tüm oyuncularının yüzünü güldürmeyi de başardı.

Oyunu bilgisayar üzerinde denemek istiyorsanız ve 30 FPS gibi taban değerlerde oynamak istiyorsanız

  • İşlemci: Intel Xeon e3-1240 V2 3.6 GHz
  • Ram: 8GB DDR3-1866 MHz
  • Ekran Kartı: Nvidia GTX 1050 TI

gibi temel bileşenlere ihtiyacınız var. Böyle temel bileşenlere sahip bir sistem toplamanız için ortalama 4.000 TL’ye ihtiyacınız var. Şunu da belirtelim böyle bir sistem ile 30 FPs civarında tur atmış olursunuz. Değer mi? Değmez mi? tartışılır elbet.