Fortnite Battle Royale Rehberi Bölüm 1 – Harita

Merhaba Fortnite oyuncuları. Daha önce de rehber için birkaç yazı girmiştik fakat oyundaki her terimi tek tek açıklamak sizler için daha iyi olacaktır diye düşündük ve kapsamlı bir rehber hazırlamaya karar verdik. Rehberin ilk bölümümü HARİTA oluşturuyor.

Bölüm 1: HARİTA

Oyundaki harita tam olarak yukarıda gördüğünüz şekildedir. Mavi oklarla gösterilen yol otobüsün güzergahıdır. Her seferinde yönü farklı olsa da Fortnite Haritası küçük olduğundan dolayı haritanın istediğiniz yerine kolayca ulaşabiliyorsunuz. Oyunda en çok inilen yer takdir edersiniz ki Eğik Evler’dir. Ben size Kereviz Köy’de inmenizi öneririm. Küçük bir köy olmasına rağmen bu köyde çok fazla loot bulabilirsiniz. Haritayı işaretlemek, haritaya yaklaşmak vb durumlarda neler yapmanız gerektiğini bilmiyorsanız bunları aşağıdaki mouse fonksiyonlarıyla gerçekleştirebilirsiniz:

Haritayı yakınlaştırmak için: Orta Mouse’u kaydırın.

İşaret koymak için: Sol Mouse’a tıklayın.

İşaret kaldırmak için: Sağ Mouse’a tıklayın.

İnebileceğiniz güzel yerleri size bu yazımızda bahsetmiştik. O yazımıza girerek okuyabilirsiniz. Fakat bu rehber daha kapsamlı olduğu için burada birkaç ekleme daha yapmayı düşündük. Size haritanın bilinmeyen sandık cennetini açıklıyorum. Sifon Sanayi’nin hemen üstündeki yerleşim alanı!

Mavi kare ile gösterilen yer sizin için cennet niteliğinde! Çünkü burada en az 6 adet en fazla 10 adet sandık çıkıyor. Üstelik buranın yoğunluğu diğer alanlara göre oldukça az diyebiliriz.

Otobüsten atladığınızda koyu mavi çatısı olan binanın çatısına inin. Çatının hemen altında iki adet sandık göreceksiniz. Bu sandıkları aldıktan hemen sonra binanın ikinci katına atlayın, buradaki odaları gezin, çünkü bina içerisinde diğer odalar ile birlikte toplam 4 adet sandık daha bulacaksınız. Bu sandıklardan mavi ve mor renk ağırlıkta olmak üzere, pompalı, taramalı ve sniper gibi item’lar çıkıyor. Ayrıca bina içerisinde yara bandı ve zırh iksiri de bulmanız mümkün.

Diğer evlerde ise 3 4 adet daha sandık, çeşitli cephane ve zırh iksirleri bulabilme ihtimaliniz çok yüksek. Haritanın bu bölümünde neredeyse hiç tuzak çıkmıyor ancak zaman zaman çalı bulabiliyorsunuz. Hepinize bol şans!