Kurban bayramı ne zaman? ( Tatil Süresi ) 2017

Ana Sayfa » Din » Kurban bayramı ne zaman? ( Tatil Süresi ) 2017

kurban bayramı ne zaman

Kurban Bayramı Ne Zaman?

Bildiğimiz üzere her sene Kurban Bayramı 10 gün geriye gitmektedir. Bundan dolayı insanlarımız her sene bayramın ne zaman kutlanacağı hakkında bilgi sahibi olmak ister ve hemen akıllara kurban bayramı ne zaman, sorusu gelir. Tabi ki bu sene de her sene olduğu gibi Kurban Bayramı tatili de olacaktır. Öncelikle Kurban Bayramının ne zaman olduğu hakkında bilgi verelim. Ardından bayram tatili hakkında bilgi veririz. Kurban Bayramı 2017 yılında yani bu sene biraz erkenci oldu diyebiliriz. 31 Ağustos gününde Kurban Bayramı Arefesi yapılacak ve 1 Eylül 2017 tarihinde Bayram Namazına saf tutulacaktır. Bayram süresi 1 Eylül ile 4 Eylül arası olacaktır. Toplamda 4 gün sürecek olan Kurban Bayramına ek olarak resmi tatiller de eklenince bayram tatili süresi epey bir artacağa benziyor. Hemen Bayram Tatili ile ilgili bilgi verelim.

Bayram 30 Ağustos Zafer Bayramıyla Birleşecek Mi?

Aslında bu sorunun cevabını verebiliyoruz. Çünkü Arefe günü yarım gün tatil olacağından dolayı 30 Ağustos Zafer Bayramından sonraki gün yarım gün iş yapılacak. Bundan dolayı tatillerin birleşme gibi bir durumu yok. Fakat yarım gün iş yapılacağından dolayı insanlara bir nevi tatilmiş gibi gelebilir. Şu anda bu konuda net bir bakanlar kurulu kararı yok fakat ileri günlerde alınacak kararlarla birlikte tatil süresi uzayabilir. Hemen net olarak tatil süresi hakkında bilgi verelim.

Kurban Bayramı Tatili Kaç Gün?

Evet, Kurban Bayramı ne zaman sorusunu geçtik. Şimdi tatil günü hesaplama vakti! 30 Ağustos Zafer Bayramından sonraki gün yani 31 Ağustos Arefe günü yarım gün tatil olduğu için bayram tatili süresini tam olarak sayamıyoruz. Şu anda net olarak 31 Ağustos Arefe gününden itibaren, 31 Ağustos günü yarım gün olmak üzere 4 Eylül günü de dahil olmak üzere toplamda 4,5 Gün Bayram tatili görünüyor. Eğer ki bakanlar kurulu Arefe gününü de tam olarak tatil sayarlarsa bu süre 30 Ağustos Zafer Bayramı ile birlikte toplamda 6 güne çıkıyor. Son zamanlarda gündemde olan 9 günlük tatil iddiaları da bir nevi gerçek bilgi değerini yitiriyor. Tatil süresinin uzatılıp uzatılmayacağı da ileri ki günlerde netleşecek. Şu anda durum bu şekilde görünüyor ve Arefe günü tam tatil ilan edilmediği takdirde ilk olarak belirttiğimiz şekilde tatil planları yapılacak ve Arefe günü yarım gün tatil olacak.  Aşağıda tatil günleri ile ilgili bir tablomuz bulunuyor.

Kurban Bayramı ne zaman, sorusuna en güzel cevap bizce aşağıdaki tabloda mevcut. Şimdiden iyi bayramlar!

30 Ağustos Zafer Bayramı ( Tam Gün Tatil )
31 Ağustos Arefe Günü ( Yarım Gün Tatil – Şimdilik )
1 Eylül Bayram 1.Gün ( Tam Gün Tatil )
2 Eylül Bayram 2.Gün ( Tam Gün Tatil )
3 Eylül Bayram 3.Gün ( Tam Gün Tatil )
4 Eylül Bayram 4.Gün ( Tam Gün Tatil )

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Kurban bayramı ne zaman? ( Tatil Süresi ) 2017 - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Allah var mıdır?

Allah var mıdır? 19 Ağustos 2017

 • DMCA PROTECTION

  Bu sitedeki içeriklerin tamamı DMCA koruması altındadır. Başka sitelerin içeriklerimizi izinsiz kopyalaması durumunda işlem yapılır.

  DMCA.com Protection Status
 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

  RASTGELE İÇERİKLER

  Milli Piyango Sonuçları Açıklandı! (Kazanan Numaralar, Sorgulama 2018 ) Metin2 General Yerleri Metin2 canlılık ne işe yarar? ( Yaşam Enerjisi ) Metin2 Won Nedir? Metin2 Yağmur Sistemi ( C++ ) Metin2 Ban Listesi

  FACEBOOK'TA BİZ


  Backlink alımları için lütfen iletişime geçiniz.
  metin2 yang
  cs go satın al
  https://www.oyunparam.com

  NMxTR - Tüm Hakları Saklıdır