KYK Burs ve Krediler 470 TL Oldu! (Burslar Kaç TL Oldu?) 2018

KYK Burs ve Krediler 470 TL Oldu! (Burslar Kaç TL Oldu?) 2018

KYK Burs ve Krediler 470 TL Oldu! Bildiğimiz üzere son zamanlarda çokça tartışılan burs ve kredi zamları ne kadar olacak diye çok fazla soru soruluyordu. Başbakan Binali Yıldırım bu konu ile ilgili olarak daha önce düzenleme yapılacağını söylemişti fakat net bir tarih yoktu.

Ocak Ayı İtibari İle Kredi ve Burslar 470 TL Olarak Yatmaya Başladı!

Burs ve krediler, 2018 yılının ilk ayı yani Ocak ayında 470 TL olarak yatmaya başladı. Öğrenciler T.C. Kimlik Numaralarının son hanelerine göre burslarını alacaklar.

  • Kimlik numarasının sonu “0” olan öğrenciler ayın 6. günü,
  • Kimlik numarasının sonu “2” olan öğrenciler ayın 7. günü,
  • Kimlik numarasının sonu “4” olan öğrenciler ayın 8. günü,
  • Kimlik numarasının sonu “6” olan öğrenciler ayın 9. günü,
  • Kimlik numarasının sonu “8” olan öğrenciler ayın 10.günü

burslarını ve kredilerini 470 TL olarak almaya başlayacaklar.

Bildiğimiz üzere Kredi ve Yurtlar Kurumu, kredi ve bursları belli bir sıra ile vermektedir. Her ayın 1. günü paralar Ziraat Bankasının ilgili hesaplarına yönlendirilmektedir fakat paralar sırasıyla yatmaktadır. Yukarıda verdiğimiz T.C. Kimlik Numarası bilgilerine göre burslar belli tarih aralıklarında bir düzene göre verilmektedir. Toplu olarak burslar yatmamaktadır.

Yeni başvuru yapan öğrenciler burslarını öğrenci belgelerini onaylattıktan ve noter işlemlerini tamamladıktan sonra almaya başlayacaklardır. Ocak ayına kadar burs almamış öğrenciler, yani ilk defa burs alacak öğrenciler eğer bu ay burs alırlarsa toplu olarak son 4 ay için burs alacaklardır.

[Toplam:1    Ortalama:5/5]

İlk yorum yapan olun

Bir Cevap Yazın