League of Legends FPS Arttırma

League of Legends FPS Arttırma
League of Legends FPS Arttırma

İngilizcesi “Frame Per Second” olan ve Türkçe adıyla “Bir Saniyede Gösterilen Kare” sayısı demek olan FPS değeri, bilgisayar oyunlarını en kritik öneme sahip özelliklerinden birisidir. Eş zaman olarak oynanan oyunlarda önemi daha da artan FPS, oyuncuların oyunu takılmadan akıcı bir şekilde oynamasını sağlayan bir değerdir. FPS değeri ne kadar yüksekse oyunu o oranda akıcı bir şekilde oynamanız mümkünken, FPS değerinin düşük olduğu durumlarda ise oyunda takılmalar ve yavaşlamalar meydana gelmektedir. Biz de League of Legends FPS Arttırma için sizlere taktikler sunacağız.

FPS Değerinin Önemi

FPS tüm bilgisayar oyunları için önemli bir değer olsa da, eş zamanlı olarak oynanan oyunlarda önemi çok daha fazla olan bir değerdir. Rakiplerinizle karşı karşıya geldiğiniz anlarda görüntüde meydana gelebilecek bir takılma, rakibiniz tarafından kolaylıkla avlanmanıza neden olabilir. Patlama ya da silah ateşlenme anlarında da FPS değeri düşük olan bilgisayarlarda donmalar ve yavaşlamalar meydana gelmektedir. Bunun önüne geçmek ve oyunu daha akıcı bir şekilde oynamak için LoL FPS değeri mümkün olduğunca yüksek tutmanız gerekmektedir.

FPS Değerini Nasıl Yükseltirim?

FPS değeri temelde bilgisayarınızın ekran kartı, işlemcisi ve RAM kapasitesi ile alakalıdır. Bu sistem araçlarını mümkün olan en üst seviyede kullanmanız en yüksek FPS değerine ulaşmanızı sağlayacaktır. Bu parçalar haricinde ise, yapacağınız bazı ayar ve ayarlamalar le de FPS değerini az da olsa yükseltmeniz mümkündür.

Öncelikle ekran kartınızın güncelliğini kontrol ederek, varsa güncellemeleri yapmanız gerekmektedir. Oyun oynadığınız sırada arka planda açık programların olmamasına dikkat etmelisiniz. Gereksiz dosya ve klasörleri, temizlik aracı programları ile temizlemelisiniz. Oyunun ayarlar bölümünden grafik ayarlarını en üst seviyede değil de, daha alt seviyelerde tutmalısınız. LoL grafik ayarları ile ilgili olarak yapacağınız seviye düşürmesi, patlama gibi aksiyon anlarında ekranınızın donmamasını sağlayacaktır.

Son olarak küçük bir not daha ekleyelim, bilgisayarınıza bağladığınız internetin hızının yüksek olması da FPS açısından az da olsa kritik bir öneme sahiptir. Günümüzde hemen herkes Wi-Fi ile internete bağlanmaktadır. İnternet hızının yüksek olmasının yanında, enhernet kablosu ile direkt olarak bilgisayara bağlamak çok az da olsa faydanıza olacaktır.