League of Legends Hayatta Kalma Taktikleri

League of Legends Hayatta Kalma Taktikleri
League of Legends Hayatta Kalma Taktikleri

League of Legends oyunu her şeyden önce ekiple oynanan bir oyun olduğunu unutmamalıyız. Dolayısıyla hayatta kalmak adına hem kendimize hem de ekip arkadaşlarımıza karşı bir sorumluluğumuz bulunmaktadır. Rakiplerimizin merkez üslerini ele geçirim onları yok etmeyi amaçlarken, kendi hayatımızı ve ekip arkadaşlarımızın hayatını da o derece korumaya çalışmak başarıyı getiren temel faktörlerden biri olmaktadır. League of Legends Hayatta Kalma Taktikleri ile oyun içerisinde farklı oynamaya başlayacaksınız.

Hayatta Kalmak İçin Dikkat Etmeniz Gerekenler

League Of Legends nasıl başarılı olunur diye soranlar için her şeyden önce oyun içindeki eşyaların ve özelliklerin tümüne hakim olmak gerekmektedir. Hangi eşyayı ne amaçla kullanacağınızı, hangi büyüyü ne zaman kullanırsanız daha çok fayda sağlayacağınızı oyuna başlamadan önce öğrenmelisiniz. Oyun içinde yer alan her eşyanın ya da her büyünün bir işe yaradığını unutmayın.

Bir diğer konu ise, ekip oyunu olan League of Legends’ta ekip arkadaşlarınızla planladığınız taktiklere sadık kalmanızdır. Plandan şaşmanız hem sizin hem de ekip arkadaşlarınızın hayatına mal olabilir. Ekipten ayrı tek başına hareket etmemeli, etrafta gezinmemelisiniz. Rakiplerinizin de sizleri avlamak adına pusu kurduğunu unutmamalısınız.

Hayatta kalmanın ve başarılı olmanın temel noktalarından bir diğeri de, saldırı gücünüzü olduğu kadar savunma gücünüzü de sağlamanızdır. Saldırı anında karşı karşıya kalacağınız bir atak nedeniyle hayatınızı kaybedebilirsiniz. Bunun için en sağlam savunma özelliklerini edinmeniz gerekmektedir.

Oyun süresince ekip arkadaşlarınızla iletişim halinde olmanız ve sürekli olarak haritalardan düşmanlarınızı takip etmeniz gelecek olan tehlikelere karşı önceden önleminizi almanızı sağlayacaktır. Saldırılara karşı hazırlıksız ve savunmasız yakalanmanız durumunda, hem kendiniz hem de ekibiniz adına büyük zararlar görmeniz kaçınılmazdır.

Oyun İçi Harici Taktikler

Oyun içinde yapmanız gerekenler kadar, oyun haricinde de ufak detaylara dikkat etmeniz faydanıza olacaktır. Eş zamanlı oynanan oyunlarda yaşanan ekran donmaları ve takılmalar oyuncuların en büyük kabusu durumundadır. İyi bir bilgisayar sistemi ile önüne geçilebilecek bu sorunlar, bilgisayar sistemi düşük seviyede olan oyuncular için ise katlanılması zor bir durumdur. Bunun için oyun performansını ve FPS değerlerinizi arttırmanız yararınıza olacaktır.

Ayrıca daha önceki LoL oyun taşıyan şampiyonlar da tecrübelerinden ve stratejilerinden faydalanmak yine sizin ve ekibinizin yararınadır.