League of Legends İle İlgili Tüyolar

League of Legends İle İlgili Tüyolar
League of Legends İle İlgili Tüyolar

Eş zamanlı olarak oynanan diğer tüm bilgisayar oyunlarında olduğu gibi, League of Legends oyununda da başarılı olmak birçok detayı içinde barındırmaktadır. Bilgisayarınızın sisteminden, internet hızınıza, FPS değerinden ekip arkadaşlarınızla olan iletişiminize kadar başarılı olmaya etki eden birçok faktör bulunmaktadır.  İnce detaylar sizin oyunda hayatta kalmanızı sağlayabileceği gibi, rakiplerinizi de hiç ummadıkları bir anda kolaylıkla yok etmenizi sağlayabilmektedir. League of Legends İle İlgili Tüyolar ile sizi bir adım öne atıyoruz.

League of Legends İnce Detaylar

Bir ekip oyunu olan League of Legends oyununda, her şeyden önce ekiple hareket etmeniz gerekmektedir. Kesinlikle tek başınıza gezinmemeli, takım arkadaşlarınız ile birlikte hareket etmelisiniz. Unutmamanız gereken ilk kural budur.

Oyuna başladığınız zaman ilk olarak yalnızca bot ve 3 can iksiri almanız yeterli olacaktır. Oyunun başından sonuna kadar haritayı kontrol etmelisiniz. Rakiplerinizi sürekli göz hapsinde tutmalısınız. Harita sayesinde rakiplerinizin yerini görmeniz mümkündür.

Kule altında rakibinize saldırmamanız karşı atak ile karşılaşmamak adına çok önemlidir. Rakibinize saldırmadan önce öncelikli olarak kendi canınızı sağlama almanız gerektiğini unutmayın ve adımlarınızı bu doğrultuda atın.

Bir kapışma ya da çatışma anında saldıracağınız ilk karakter taşıyıcı karakteri olmalıdır. Tek tankla size karşı yapılan saldırılara karşı dikkatli olun. Rakiplerinizin bir aldatmacası ya da pususu söz konusu olabilir.

League of Legends oynama taktikleri için konuşursak, Fırlatıldığı yeri aydınlatan totemleri yanınızda bulundurmanız faydanıza olacaktır. Ormancı karakteri tarafından beklenmedik bir anda yakalanmamak için totemleri kullanabilir ve bu sayede aydınlık sağlayabilirsiniz.

Oyunu oynadığınız anda bilgisayar başından kalkarsanız sistem tarafından geçici ya da sürekli olarak oyun dışı bırakılırsınız.

Oyunda profesyonel olmuş tecrübeli oyuncuların oyunlarını izlemeniz sizin yararınıza olacaktır. İzlenen stratejiler ve uygulanan taktikleri izleyerek kendinize bu konuda tecrübe kazandırabilir ve gerekli durumlarda bu taktikleri kolaylıkla uygulayabilirsiniz.

Oyunda alınan her eşyanın bir kullanım amacı olduğunu unutmayın. Rakibinizle karşılaştığınız anlarda bu eşyaları saldırı amaçlı kullanabilirsiniz. Aynı şekilde size karşı yapılan saldırılarda da eşyaları savunma amacıyla kullanmanız mümkündür.

League Of Legends görevleri hem ana hem de yan görevler olarak ikiye ayrılmaktadır. İkisini de yapmayı ihmal etmeyin.

Görüleceği üzere takım ile planlı bir şekilde hareket etmek ve stratejilerinize bağlı kalmak, başarılı olmanız için yapmanız gereken en önemli hareketlerdir.