League of Legends Kahramanları ve Özellikleri

League of Legends Kahramanları ve Özellikleri
League of Legends Kahramanları ve Özellikleri

League of Legends oyunun mobil versiyonunda, onlarca farklı karakter bulunuyor. League of Legends Kahramanları ve Özellikleri ile fiyatlarına ve çeşitlerine göre kategorilere ayırmışlar. Sahip olduğu özelliklere göre, karakter arasında size en uygun seçimi yapabilirsiniz. Alpha, Grock, Argus, Irithel, Lapu lapu gibi birçok farklı özellik ve sınıftan karakter bulunuyor. Zaten çoğu karakter savaşçı özelliği ile ön planda. Hızlı ve vuruş gücüyle Irithel, kısa süreli ölümsüzlük özelliğiyle Argus, vuruş gücüyle Lancelot gibi karakter ön plana çıkmaktadır. SP değerine göre kategorilere ayrılmış olarak karakterleri görüyorsunuz. Seviyenize ve para gücünüze göre seçim yapabilirsiniz. Tabii asıl olan, hangi karakter ile uyum sağlamış olduğunuz.

Oyunda Dikkat Etmeniz Gereken Konular

Oyun içerisinde, temel amaç bildiğiniz gibi ana kuleyi ele geçirmek ve kendi kulelerinizi korumak. Ekibiniz ile beraber kendinize uygun bir çatışma stratejisi belirleyerek konum ve gücünüze göre rakiplerinize saldırmalısınız. Eğer oyun hakkında detaylı bir bilginiz yoksa ve konuya hakim değilseniz, uygulamanın öğrenme modunu kullanarak bilgi edinebilirsiniz. Bir süre kahramanlarınız ile alıştırma yapabilirsiniz. Hangi kahramana daha iyi uyum sağlarsanız onu geliştirip onun üzerinden devam etmelisiniz. Klasik, kulüp gibi bölgeler içerisinde kahramanınızı seçtikten sonra savaşırken koridoru kullanıyorsunuz. Burada da kendiniz ve takımınız için en uygun pozisyonu seçip savaşmalısınız. Son olarak karakter seçiminde de fazlalıktan ziyade, az ve eşit geliştirmeyi esas almalısınız.

Oyun Stratejileri Nasıl Olmalıdır?

Bildiğiniz gibi oyunda ana kulelerinizi korumanız gerekirken, rakiplerinizin de savunma kulelerini ele geçirmelisiniz. Bunun için önemli noktalardan biri lordları öldürmek. Lordları öldürmek yalnızca, savaş, seviye, para durumu açısından değil; savunma açısından da önemli. Lordları kestikten sonra sizin tarafınıza geçeceği için ana kulenizi korur ve savunma kulesini ele geçirmek için sizlere yardımcı olur. Bununla beraber, minyonları öldürmek de sizin seviye atlamanızda yardımcı olacaktır. Bununla beraber, strateji bağlamında, direkt saldırıyı seçmek yerine, pusuda rakip beklemeyi de tercih edebilirsiniz. En azından düşman sayısının sizin ekibinize göre fazla olduğu zamanlarda ve eğer yenileceğinizi düşünüyorsanız, bir süre bekleyip rakibinizin en uygun anında saldırmanız daha iyi olacaktır.