League of Legends Oynarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

League of Legends Oynarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

League of Legends ile ilgili oyuna başlamadan ve oyun sırasında dikkat etmeniz gereken birçok detay bulunmaktadır. Dikkatinizi dağıtmaması, ekip ile iletişiminizin kesilmemesi, ekip arkadaşlarınızla uyguladığınız taktik ve planların kusursuzca işlemesi ve nihayetinde şampiyon olmak için irili ufaklı birçok konuya dikkat etmeniz gerekmektedir.

League of Legends Oynarken Dikkat Edilmesi Gerekenler Neler?

LoL oynarken dikkat edilmesi gerekenler için Öncelikle olarak size tavsiyemiz, oyun sırasında karşılıklı yazışma imkanı veren chat uygulamasını kapatmanızdır. Kafanızın karışmaması, konsantrasyonunuzun bozulmaması ve yanlış yönlendirmelerle karşılaşmamak adına chat uygulamasını kapatmanızı tavsiye ederiz.

Biten oyunlardan sonra mutlaka ara verin. Aralıksız olarak oyunu oynamak sizi hem yoracak hem de oyun sırasında sürekli olarak hata yapmanıza neden olacaktır.

Oyun şampiyonlarından ve profesyonel oyunculardan fayda sağlamaya çalışın. Onların taktiklerini, stratejilerini ve planlarını inceleyin. Nasıl başarılı olduklarını görerek, kendi oyunlarınızda kullanabileceğiniz çıkarımlarda bulunun.

Rakiplerinizin sizin pinglerinize karşı sinirlenmesine aldırış etmeyin. Kafanıza takmanız durumunda hata yapma olasılığınız da artacaktır. Kafanızın ve zihninizin pürüzsüz olmasını sağlayın. Haritadan gördüğünüz rakiplerinizi sürekli pingleyerek onları sinirlendirip hata yapmaya zorlayın. Pingler ile takım arkadaşlarınızın sizi takip etmesini sağlayın. Ekip arkadaşlarınız ile en etkili bu şekilde takip sağlayabilirsiniz.

Belirli aralıktaki şampiyonların hepsini aynı kabiliyetle oynamanız mümkün değildir. Bu nedenle görevlere en uygun şampiyonları seçerek o şampiyonlarla çok daha fazla oyun oynayın. Oyundaki her rol için şampiyonunuzu özelliklerine göre belirleyin ve o şampiyon ile oynayın.

Çok çok ince bir detaysa, oyunu soğuk bir ortamda oynamamaktır. Ellerinizin soğuk olması ve üşümesi, tepki verme sürenizi arttırmaktadır. Bu durum ise rakiplerinizin sizden önce hareket etmesine neden olur. Hızlı tepki ve reflekslere sahip olmanız gerektiğini unutmayın. Bunun için bazı oyuncular ortam sıcaklığını ayarlarken, eldiven kullanımını da uygulamaktadır.

Görüleceği üzere oyun içi özelliklere hakim olmak ve bilgisayar sistemi ile teknik artılar kazanmanın yanı sıra, birçok detay da size oyun süresince fayda sağlamaktadır. Siz de tüm bu detayları bir araya getirerek, ekip arkadaşlarınızla birlikte kafa yorarak League of Legends şampiyonu olarak oyunu kazanabilirsiniz.