League of Legends Oyun Performansı

League of Legends Oyun Performansı
League of Legends Oyun Performansı

League of Legends oyunu eş zamanlı olarak oynanan oyunlar içinde oyun severlerin en sevdiği oyunlardan biridir. Çıktığı yıldan günümüze kadar beğenilerek oynanan ve turnuvalar ile de heyecanın en üst seviyede yaşanmasını sağlayan League of Legends, gerek grafik gerekse de hız açısından oldukça iyi performans gösteren bir oyundur. League of Legends Oyun Performansı oynayışınızı cidden değiştiriyor.

Oyun performansı kendisine yeterli gelmeyen ve daha üst düzey bir performans isteyen oyuncular da FPS değerini arttırmak ya da oyun ile ilgili ayarlamalar yaparak oyun performansını arttırma yoluna gitmektedir. Oyun içinde yapılan ayarlamalarla performansı arttırmak için izlenmesi gereken yollardan biri Tasarruf Modunda oyunu oynamaktır.

Tasarruf Modu Ne İşe Yarar?

LoL Tasarruf modu adından da anlaşılacağı üzere, birtakım özellikleri kapatarak grafiklerden tasarruf sağlamaktır. Tasarruf modu ile; animasyon içeren görseller ile diğer tüm animasyonlar ve isteğinize bağlı olarak birçok görseli kapatabilmenize olanak sağlayan bir özelliktir. Özellikle bilgisayar sistem özellikleri düşük seviyede olan oyuncular, tasarruf modunda oynayarak daha yüksek performans elde edebilmektedir. Bu sayede daha az çalışan işlemci, oyunu daha akıcı bir şekilde takılmalar olmadan oynamanıza olanak sağlıyor.

Tasarruf Modunu Nasıl Aktif Ederim?

Tasarruf modu alt düzey sisteme sahip bilgisayarlarda otomatik olarak devreye giren bir moddur. Tasarruf modu otomatik olarak devreye girdiğinde, oyuncu bu durumdan bilgilendirilir. Biraz daha üst düzey sisteme sahip bilgisayarlarda ise, tasarruf modu manuel olarak devreye alınabilmektedir. Tasarruf modunu manuel olarak devreye almak için sağ üst köşede bulunan çark simgesine tıklayın. Karşınıza gelecek olan Tasarruf Modunu Aç yazısının yanında yer alan kutucuğa işaret koyun ve tamama tıklayarak sayfadan çıkın.

LoL Tasarruf modu aktif etmek, bilgisayardan bilgisayara değişen oranlarda ortalama olarak FPS değerinizi 20 birim arttıracaktır. FPS değerini bu denli arttırarak oyunu daha akıcı bir şekilde takılmalar olmadan oynamanız mümkün olmaktadır. Eş zamanlı oynanan oyunlarda rakibinizle karşı karşıya geldiğiniz bir çatışma anında ekranda meydana gelen anlık bir donma, rakibiniz tarafından kolaylıkla avlanmanıza ve öldürülerek oyunu kaybetmenize neden olabilir. Bu nedenle oyunu performanslı bir şekilde yüksek FPS değerleri ile oynamanız yararınıza olacaktır.